Nové trendy v zariaďovaní spálne

Srdcom spálne je pochopiteľne posteľ, ale výsledný efekt závisí aj od doplnkov a ďalšieho nábytku ako sú moderné komody a stolík.  Spálňa je predsa miestom pre oddych a relax, takže by mala byť nielen v súlade v trendmi, ale hlavne s predstavami o vašom pohodlí, ktoré sú niekedy ťažšie realizovateľné.

Trendy pre rok 2019

Industriálny štýl nie je žiadna novinka, ale betón je jedným z najnovších trendov aj v spálni. Treba si však dať veľký pozor na to, aby spálňa napokon nepôsobila chladne. Postačí jedna stena so vzhľadom betónu, alebo iba zopár doplnkov ako svietnik, kvetináč, miska a pod.

Čo sa týka farieb odporúča sa upustiť od klasickej bielej, sivej či béžovej a vdýchnuť spálni trochu života. Na to sú ideálne svieže pastelové farby, ale napríklad aj tmavá fialová alebo modrá.

Ďalším trendom je minimalizmus, čo ale neznamená jednoduchosť. Prehozy na posteľ, obliečky či vankúše so vzormi a štruktúrami by vám nemali chýbať. Siahnuť môžete aj po zaujímavej tapete alebo čalúnenom čele postele.

Aký nábytok vybrať?

Spálňa by nábytkom ani doplnkami nemala byť preplnená. Úplne vám postačí posteľ, komoda alebo šatníková skriňa a stolík do spálne. Trendy sú prírodné materiály, čo znamená, že by ste mali uprednostniť drevený nábytok. Čelo postele môže byť výrazné rozmerovo aj materiálom. Čalúnené môže byť kožou či zamatom. Textílie by mali byť z ľanu, bavlny, prípadne môžu mať aj aplikácie z kože alebo ekokože.

Moderné komody môžu byť taktiež vyrobené z dreva a poslúžiť ako úložný priestor na posteľnú bielizeň alebo oblečenie. Ak potrebujete viac priestoru na ukladanie, vyberte si nočný stolík so zásuvkami a poličkami. Dnes už neplatí, že jednotlivé kusy nábytku musia byť z rovnakej kolekcie, aby spolu dokonale ladili. Kombinovať môžete rôzny nábytok, no buďte opatrný, aby z toho celého napokon nevznikol chaos.  Prípadne sa inšpirujte vo svojom okolí a všímajte si krásu, ktorá robí ľudí v ich interiéri šťastnými.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov