Fotografka zachytáva pestrofarebnú krásu nigérijských účesov. Fascinujúce!

Fotografka Medina Dugger, žijúca v Lagose, dokumentuje pestrofarebnú kultúru účesov na pobreží Nigérie. Jej séria fotografií nesúca názov Chroma je akýmsi vzdávaním holdu svetoznámemu africkému fotografovi J. D. ‚Okhai Ojeikere. Tento fotograf dokumentoval účesy v Nigérii viac ako 50 rokov. Pod tlakom okolitého sveta nigerijské ženy čoraz častejšie siahajú po žehličke na vlasy alebo po parochniach. Práve preto sú tradičné účesy plné vrkôčikov a farieb také fascinujúce. Niektoré sú iba dekoratívne, iné v sebe nesú hlbšiu symboliku a viete podľa nich odhaliť sociálny status, vek a rodinné alebo kmeňové tradície. Fotograf, ktorý Medinu inšpiroval, fotografoval iba čierno-biele snímky. Oproti tomu Medina dáva voľný priechod všetkým farbám a dopĺňa ich o pestré pozadia. Vyniknú tak všetky nite, korálky, nafarbené vlasy i oblečenie. Načerpajte z nich pozitívnu energiu!

Online now — 'Chroma' by @medinadugger, an ode to photographer J.D. 'Okhai Ojeikere and his influential 'Hairstyles' series. See more on INFRINGE.com #Hair @ijeoma2487 #Photo #MedinaDugger

A post shared by INFRINGE Magazine (@infringemagazine) on

A @voguemagazine profile by @nnadibynature (images by @medinadugger!) on the amazing songbird-musician @falanamusic who is about to drop a new album. She gives a captivating live performance (best I’ve experienced!) with deep lyrics and a soulful, gorgeous, sultry-raspy, power-house vocal that will leave you stunned, blinking, wishing for it to never end. I spent two days photographing her wearing some of her favorite Nigerian designs during Lagos Fashion and Design week @iamisigo @orangecultureng @zashadu So thankful for this abundant universe and to Falana for the opportunity. #vogue #voguemagazine #voguing #lagosfashionweek #lfdw2017 #alaralagos #africanfashion #nigerianfashion #lagosvibes @lfdw_ng click link in bio for article.

A post shared by Medina Dugger (@medinadugger) on

Foto © medinadugger.com | instagram

Zdroj: Portréty vo farbách dúhy zachytávajú krásu nigérijských účesov: thisiscolossal

ZDIEĽAJ NA: