Umelkyňa sa rozhodla ozdobiť šedé ulice Varšavy čipkou

Street art je pomerne mladým druhom umenia, to však neznamená, že sa vo svojej podstate nemôže prinavrátiť ku koreňom. Napríklad ku takej čipke, ktorá na prvé počutie vôbec k „umeniu ulice“ nesedí. Všetko je však možné, ak sa veci chopí kreatívny človek s otvorenou mysľou.

Napríklad šikovná poľská umelkyňa vystupujúca pod pseudonymom NeSpoon. Tá ulice Varšavy ozdobila motívom čipky, avšak nie vždy v tej pôvodnej forme. Niekde použila sprej na stenu, na iných miestach rozvešala čipkované „pavučiny“, motívom čipky ozdobila dokonca aj kamennú dlažbu, či tehlový múr. Určite to vyzerá lepšie ako pseudoumelecké grafity, ktoré až príliš často „zdobia“ naše mestá, no nie?

nespoon-street-art-umenie-cipka-1 nespoon-street-art-umenie-cipka-2 nespoon-street-art-umenie-cipka-3 nespoon-street-art-umenie-cipka-7 nespoon-street-art-umenie-cipka-8 nespoon-street-art-umenie-cipka-9 nespoon-street-art-umenie-cipka-10 nespoon-street-art-umenie-cipka-11 nespoon-street-art-umenie-cipka-12 nespoon-street-art-umenie-cipka-13 nespoon-street-art-umenie-cipka-14 nespoon-street-art-umenie-cipka-15 nespoon-street-art-umenie-cipka-16 nespoon-street-art-umenie-cipka-17 nespoon-street-art-umenie-cipka-18 nespoon-street-art-umenie-cipka-19 nespoon-street-art-umenie-cipka-20

Stránka autorky NeSpoon: Behance / Zdroj: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: