Recept na nepečený tart s čokoládovou polevou, po ktorom neostane ani omrvinka

Čokoláda a mascarpone sú jednou z dvojíc ingrediencií, ktoré vás nemôžu sklamať. Spojte ich v tomto chutnom nepečenom tarte. Ak si strážite líniu, nemusíte používať aj čokoládovú polevu, ale ak sa radi oddávate dekadentným dezertom, nenechajte si ju ujsť. Lahodný a krémový dezert môžete pripraviť na oslavu, nedeľné popoludnie, ale aj ako nezvyčajnú tortu či darček pre priateľov.

Ingrediencie

Korpus:

 • 250 g grahamových sušienok, alebo akýchkoľvek sušienok, ktoré preferujete (môžete použiť aj bezlepkové),
 • 120-130 g masla.

Krémová náplň:

 • 250 g mascarpone,
 • 120 ml šľahačkovej smotany,
 • 60 g cukru (môžete ho použiť aj viac, ak chcete),
 • 1 čajová lyžička vanilkového extraktu (alebo inej príchute, podľa vašej preferencie).
 • 2 plátky želatíny (môžete ju vynechať, ale tart bude vďaka nej pevnejší).

Čokoládová poleva:

 • 150 g horkej čokolády posekanej alebo polámanej na kúsky,
 • 120 ml šľahačkovej smotany.

Postup

 1. Sušienky vložte do mixéra alebo kuchynského robota a zmixujte ich nadrobno. Môžete ich aj vložiť do mikroténového vrecka a pobúchať tĺčikom na mäso (použite však stranu bez ostrých kovových špicov). Maslo roztopte a nechajte trochu vychladnúť. Potom ho primiešajte k rozdrveným sušienkam.
 2. Formu na tortu vysteľte papierom na pečenie (ten môžete vynechať, keďže korpus je dostatočne mastný sám o sebe). Sušienkové cesto natlačte na dno formy, aj na jej boky. Nechajte ho v chladničke odpočívať hodinu, alebo 10-15 minút v mrazničke.
 3. Mascarpone zmiešajte s cukrom. Dve polievkové lyžice smotany zohrejte a pridajte k nim želatínu, ktorú ste predtým namočili do studenej vody na desať minút. Smotanu so želatínou dôkladne roztopte a potom ju nechajte vychladnúť. Nakoniec zmiešajte všetky ingrediencie určené na krém a natrite ním vychladený korpus. Celý koláč vložte do chladničky najmenej na 2-3 hodiny predtým, ako naň nalejete čokoládovú polevu.
 4. Čokoládu polámte alebo nakrájajte na malé kúsky.
 5. V hrnci zohrejte smotanu tesne pod bod varu. Potom k nej pridajte čokoládu a minútu počkajte. Následne vymiešajte roztopenú čokoládu so smotanou.
 6. Hotovú polevu nalejte na vychladený tart. Potom ho dajte naspäť do chladničky na niekoľko hodín, ale ideálne na celú noc. Dobrú chuť!

Zdroj / Nepečený tart s čokoládovou polevou: hovogliadidolce

ZDIEĽAJ NA: