Recept na nepečený čokoládový cheesecake so štyrmi rôznymi vrstvami krému! Vychutnajte si jedinečný ombre efekt na obľúbenom dezerte!

Lahodný cheesecake milujeme vo všetkých jeho podobách. Tento zákusok pôsobí vznešene a aj obyčajné popoludnie pozdvihne na malú slávnosť. Vyskúšajte jeho čokoládovú podobu v špeciálnej úprave – so štyrmi rôznymi vrstvami krému. Mňam!

Ingrediencie:

 • 24 kúskov plnených čokoládových sušienok,
 • 57 g masla,
 • 230 g krémového syra, nátierkového masla alebo mascarpone,
 • 150 g kryštálového cukru,
 • 1 čajová lyžička vanilkového extraktu,
 • 1 a 1/2 čajovej lyžičky želatínového prášku,
 • 960 ml šľahačkovej smotany – štyri balenia,
 • 350 g horkej čokolády.

Návod ako postupovať

 1. Keksíky vložte do mikroténového vrecka a roztlčte ich na omrvinky valčekom na cesto, alebo ich zmixujte v mixéri. Prilejte k nim roztopené maslo a premiešajte. Hotové cesto rovnomerne natlačte prstami alebo opačnou stranou lyžice na dno tortovej formy s priemerom 23 cm. Zakryte ho a chlaďte v chladničke minimálne 4 hodiny.
 2. Vo veľkej mise zmiešajte krémový syr, cukor a vanilkový extrakt.
 3. Šľahačkovú smotanu zohrejte a potom k nej primiešate želatínu. Nechajte minútu odpočívať.
 4. Potom smotanu primiešajte ku krémovému syru. Medzitým roztopte čokoládu.
 5. Smotanovo syrovú zmes rýchlo rozdeľte na štyri časti. Do prvej primiešajte jednu polievkovú lyžicu roztopenej čokolády, do druhej tri polievkové lyžice a do tretej zvyšok. Poslednú štvrtú časť nechajte bez čokolády. Všetky štyri krémy by sa mali líšiť farbou.
 6. Najskôr na cesto nalejte biely krém a keď sa rovnomerne rozleje po ceste, do jeho stredu vylejte o niečo tmavší krém. Takto postupujte kým nespotrebujete všetok krém. Aby sa vám to podarilo čo najlepšie, bieleho krému by malo byť najviac – približne 3 hrnčeky a najtmavšieho najmenej, približne jeden hrnček (240 ml). Medzi jednotlivým nalievaním vrstiev počkajte vždy 30 sekúnd. Ak by želatína medzitým trochu stuhla a krém by sa nelial, trochu ho zohrejte.
 7. Hotový cheesecake prikryte a vložte na noc alebo aspoň na štyri hodiny do chladničky. Podávajte s čerstvým ovocím. Dobrú chuť!

Nepečený čokoládový ombre cheesecake

Zdroj / Recept na nepečený čokoládový ombre cheesecake: youtube

ZDIEĽAJ NA: