Recept na nepečený čokoládovo-arašidový koláč

Spojiť čokoládu s arašidovým maslom nie je nikdy na škodu. Dokonca aj v prípade, že nemáte radi arašidové maslo, tento koláč, ktorý si môžete pokrájať na tyčinky a vziať si ho so sebou do školy či do práce ako alternatívu predražených sladkostí, vám určite zachutí na prvé zahryznutie – a to vďaka vyváženej kombinácii chutí – trochu slanej, trochu sladkej, čokoládovej, orieškovej… aj vám sa už zbiehajú slinky? Príprava vám nezaberie viac ako 20 minút a potešíte každého, s kým sa podelíte. Nuž, skutočne, jediným problémom, ktorý vás od tohto receptu odradí, môže byť alergia na orechy.

Na prípravu 12 kúskov budete potrebovať:

  • 200 g grahamových krekrov, alebo iných sušienok podľa vašej chuti,
  • 70 g rozpusteného masla,
  • 120 g arašidového masla – podľa vašej preferencie môže byť krémové alebo s kúskami orechov,
  • 200 g horkej čokolády (55-70%),
  • 60 g arašidového masla bez kúskov orechov (krémového).

Návod ako postupovať

  1. Krekry alebo sušienky rozmixujte tak, aby nadobudli konzistenciu strúhanky. Pridajte 120 g arašidového masla a rozpustené maslo a mixujte kým sa vzájomne neprepoja a nevytvoria jednotnú hmotu.
  2. Zľahka vymastite plech a vysteľte ho papierom na pečenie tak, aby jeho okraje pretŕčali von z plechu a pomohli vám ľahko vytiahnuť hotový koláč, keď stuhne.
  3. Pripravenú hmotu preložte na plech a zadnou stranou lyžičky ju pozatláčajte tak, aby ste vytvorili rovnú vrstvu.
  4. Vo vodnom kúpeli roztopte 30 g krémového arašidového masla a čokoládu. Vymiešajte ich dohladka. Medzitým dajte druhú polovicu krémového arašidového masla (30 g – dve polievkové lyžice) na malú panvicu a pri nízkej teplote ho miešajte kým nie je roztopené a hladké. Na pripravený základ nalejte čokoládový krém. Na čokoládovú vrstvu rozmiestnite čajové lyžičky roztopeného arašidového masla a s nožom vytvorte na povrchu dekoratívne vlnky.
  5. Hotový koláč dajte na 2 hodiny do chladničky. Pred rezaním ho nechajte odležať 10 minút pri izbovej teplote. Dobrú chuť!

Nepečený čokoládovo-arašidový koláč

Zdroj / Nepečený čokoládovo-arašidový koláč: youtube

zk

ZDIEĽAJ NA: