Nemáte na dovolenku? Vyskúšajte tieto vodné alternatívy

Keď je vonku teplo, túžba po ponorení sa do studenej vody stúpa. Vstavaný bazén je však pre väčšinu z nás príliš drahý a prírodné jazero či more zasa ďaleko. Ako to vyriešiť? Vyskúšajte na letné schladenie využiť niekoľko alternatív, ktoré sú omnoho dostupnejšie.

Poďme sa spoločne na niektoré z týchto jednoduchých možností pozrieť a využiť ich vo svoj prospech. Nielen bezpečné detské bicykle, ale aj rôzne vodné alternatívy vás a najmenších môžu v horúcom lete predsa príjemne zabaviť a schladiť.

Hadica na vodu

Najjednoduchší spôsob, ako sa v lete schladiť, je záhradná hadica. Vaše rastliny by aj tak nemali byť zalievané na páliacom poludňajšom slnku. Je teda najvyšší čas dopriať si s nimi toto osvieženie. Navyše, ak môžete na hadicu napojiť sprchovú hlavicu, poskytne vám toto riešenie ešte vyšší komfort.

Lacné bazény s konštrukciou

Moderné bazény s konštrukciou sú ďalšie dobré riešenie, o ktorého výhodách sa budete môcť presviedčať počas celého leta a bez ohľadu na vonkajšie podmienky. Konštrukcia je pevná a pomôže vám vytvoriť si na záhrade vlastný aquapark.

Rovnako odolné sú aj materiály samotných bazénov, ktoré sa na pevnú konštrukciu jednoducho pripevnia. Ide o DuraPlus™ materiál, ktorý je spevnený základnou vrstvou z polyesterovej siete a ďalšími skupinami PVC s veľmi silnou priechodnosťou pre stopercentnú pevnosť a odolnosť.

Relax v sude

Ak nemáte na bazén s konštrukciou, môžete využiť drevený sud. Vytvoríte si s ním typ škandinávskeho wellness, ktorý je dnes veľmi populárny. Ponorte sa preto do štýlovo drevenej nádoby a užívajte si tento NEvšedný relax. Sud zaberá veľmi málo miesta a svojím dreveným obkladom dokonale zapadne do prírodného prostredia záhrady. Vstup si môžete zabezpečiť po schodoch alebo po rebríku.

Vaňa

Zostala vám po nedávnej rekonštrukcii kúpeľne stará, no stále funkčná voľne stojaca vaňa? Alebo ste si všimli jednoduchý, ale pekný model v železiarstve? Potom si ho vezmite so sebou do záhrady. Či už na poludňajšom slnku alebo pod hviezdnou oblohou, môžete si do nej ľahnúť úplne uvoľnene bez toho, aby ste museli neustále šliapať nohami ako v bazéne.

Tieň v blízkosti markízy

Aby bol oddych vo vami zvolenej vodnej nádrži dokonalý, mali by ste myslieť na jej prekrytie. Nielen silné UV lúče slnka, ale aj dážď a vietor môžu spôsobiť vaše nepohodlie. Dobrou správou je, že na takéto prekrytie môžete použiť rôzne množstvo exteriérovej tieniacej techniky, medzi ktorú patria aj kvalitné markízy. Ich výhodou je nielen komfort tienenia, ktorý zaisťuje kvalitná látka, ale aj možnosť si markízu zrolovať, ak sa nepoužíva, čím je chránená a pripravená na ďalšie využitie.

Zdroj obrázka: Varavin88/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov