Návod ako si vlastnoručne vytvoriť praktický otvorený gril

Grilovanie je veľmi populárnou činnosťou tešiacou sa obľube najmä u tých, ktorí si dobré jedlo radi pripravia aj vychutnajú v pohodlí vlastnej záhrady. Väčšina ľudí si svoj vlastný gril kúpi, no len málokto sa ho odváži vlastnoručne vyrobiť. Zdá sa vám to ako zložitá úloha? Podľa tohoto návodu to určite hravo zvládnete!

Najdôležitejší je základ z betónových tvárnic. Po jeho zhotovení sa vzniknuté škáry vyplnia betónom. Potom vytvoríme formu, ktorú položíme navrch a do nej vlejeme tekutý betón. Po jeho stvrdnutí máme základ hotový. Celú konštrukciu pretrieme maltou, aby bola pekná, hladká. Môžeme ju ľubovoľne ozdobiť, napríklad nejakým reliéfom. Prázdny priestor vzadu, ako vidíme na obrázku, slúži na dve veci: „zásuvka“ na popol a zároveň dvierka, ktoré budú poskytovať vzduch pod oheň. Železná konštrukcia na ďalšom obrázku slúži na podporu spodných tehál.

Takto zhotovený gril prinesie radosť najmä domácim majstrom, ktorí radi vytvárajú niečo užitočné. Túto úspornú a praktickú variantu všetkým vrelo odporúčame!

Otvorený gril z betónových tvárnic

Zdroj / Návod na otvorený gril: fornobravo

ZDIEĽAJ NA: