Návod na to, ako zvládnuť každú náročnú rekonštrukciu

Jar sa blíži a spolu s ňou aj ideálne obdobie na väčšie či menšie rekonštrukcie našich domovov. Najťažšie je ale začať a potom úspešne všetko dokončiť.

Aby ste preto prežili opravy s čo najmenšou stratou času, úsilia a peňazí, je dôležité vedieť, čo robiť a v akom poradí.

Rozhodujúce slovo bude mať typ rekonštrukcie

Aby ste mali s plánovanou rekonštrukciou čo najmenej starostí, je potrebné posúdiť stav priestorov a ich schopnosti tento zásah zvládnuť. V mnohých prípadoch staré byty prechádzajú veľkými opravami s výmenou elektrických rozvodov a okien, často sa však obmedzujú na nové okná, dvere a vyrovnanie stien, a pritom niekedy stačí vykonať menšie kozmetické práce: Prebrúsiť parkety alebo položiť nový koberec, odstrániť tapetu a vymaľovať steny.

Ak je pre vás v úvode ťažké posúdiť rozsah opráv a potrebných úkonov, obráťte sa na odborníka, ktorý má v zásobe nielen veľa dobrých skúseností z praxe, ale aj kvalitné búracie kladivá.

Kto bude realizovať opravy

Mnoho úloh sa dá s výkonnou aku pílou a iným podobným náradím zvládnuť svojpomocne, no ak nemáte skúsenosti, je lepšie zveriť najmä zložité procesy odborníkom. V konečnom dôsledku vám to ušetrí prepracovanie a riešenie mnohých problémov. Nemusíte kupovať materiály, drahé vybavenie a nástroje sami.

Práca profesionálneho tímu je navyše veľkou zárukou, že na novom strope nevzniknú praskliny v dôsledku nedodržania pravidiel a technológií maľovania a čerstvé obklady v kúpeľni zostanú nedotknuté.

Montáž dverí a okien, podlahového poteru, elektroinštalačných a inštalatérskych prác je lepšie zveriť vždy odborníkom. Mnohé z týchto činností sú vykonávané aj v nedostupnom teréne, s ktorého zdolávaním majú najlepšie skúsenosti a prax odborníci na výškové práce z Banskej Bystrice. Vy môžete urýchliť dokončenie rekonštrukcie vymaľovaním steny a usporiadaním nábytku. Je to len otázka túžby, úsilia a času.

Výber potrebných materiálov

Keď sa rozhodnete pre dizajn a obsah, môžete pristúpiť k výpočtom a vytvoriť zoznam potrebných stavebných materiálov a spotrebného materiálu. Najlepšie je kupovať ich s malou maržou. Ak sa teda časť tapety pri neúspešnom lepení poškodí, môžete ju vymeniť z náhradnej rolky. Okrem toho hromadné nákupy sú vždy lacnejšie.

Okrem stavebných materiálov a nábytku skúste do zoznamu zahrnúť aj drobnosti a detaily: lampy, prídavné police, koberce a dekoratívne prvky. Na to všetko musíte mať vopred vyčlenený rozpočet.

Ak na nič z tohto zoznamu nezabudnete, rekonštrukcia vám prinesie minimum stresu a veľa pohodlia.

Zdroj obrázka: Zivica Kerkez/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov