Pripravte si penu na holenie! S týmito návodmi si hravo vyrobíte mramorované veľkonočné vajíčka

Veľká Noc sa nezadržateľne blíži a aby sme sa vo svojich domovoch cítili ešte útulnejšie, môžeme si ich ozdobiť veselými farbami. Preto vám prinášame nápady s návodmi na jednoduché a pritom pestrofarebné a moderné kraslice. Nechajte svoju fantáziu zaletieť do farebných galaxií pomocou nečakaného pomocníka – peny na holenie! Na tento projekt sú vhodnejšie vajíčka s bielou škrupinkou. Odporúčame pozrieť aj návod, ako odstrániť pečiatku z vajíčka.

Vajíčka na Veľkú Noc zdobené pomocou peny na holenie

 1. Budeme potrebovať vajíčka uvarené natvrdo, plech na muffiny, penu na holenie, špáradlo a farbu na vajíčka (alebo potravinárske farbivo).
 2. Do plechu na muffin nastriekame penu na holenie.
 3. Pokvapkáme ju kvapkami rôznych tekutých farieb na vajíčka alebo potravinárskeho farbiva.
 4. Penu s farbami premiešame špáradlom alebo iným tenkým predmetom – okrem kruhov môžeme robiť aj osmičky a iné podobné tvary.
 5. Vajíčko vložíme do peny a obrátime ho tak, aby bolo celé pokryté. Necháme ho v pene 15 minút. Potom ho vyberieme a umyjeme pod studenou tečúcou vodou. Hotovo!

Alternatívny návod na mramorované veľkonočné vajíčka

 1. Vajíčka uvaríme natvrdo: vajíčka vložíme do hrnca so studenou vodou a privedieme ich do varu. Potom znížime teplotu a necháme ich variť ešte tri minúty. Po uvarení ich vložíme do ľadového kúpeľa – vďaka tomu sa budú neskôr dobre šúpať.
 2. Po 15 minútach ich z ľadového kúpeľa vyberieme a úplne osušíme.
 3. Na plech na pečenie nastriekame penu na holenie. Použijeme jej toľko, aby vytvorila vrstvu hrubú približne 1,5 centimetra.
 4. Na penu na holenie nakvapkáme rozličné farby na vajíčka alebo potravinárske farbivo (musí byť tekuté). Potom pomocou špičky noža tvoríme rozličné obrazce.
 5. Vajíčka poukladáme na penu. Obalíme ich penou zo všetkých strán a necháme odstáť 20 minút.
 6. Potom ich vyberieme naberačkou na špagety a buď ich poutierame papierovými utierkami, alebo ich rýchlo opláchneme v studenej vode. Hotovo!

Zdroj a foto / DIY nápad na mramorované veľkonočné vajíčka © youtube

ZDIEĽAJ NA: