Návod na dekoračné škoricové sviečky, ktoré krásne prevoňajú Váš domov

Nápadov na rôzne vianočné dekorácie je určite mnoho, no tento prevonia Váš dom, či byt nezameniteľnou vianočnou vôňou! Ako na to? Niekedy stačí pozrieť na fotografie a je to hneď jasné, ako je to aj v tomto prípade, no pre istotu ponúkame jednoduchý diy návod krok za krokom na výrobu dekoračných škoricových sviečok.

Pripravte si:

  • kúsky celej škorice,
  • sviečky (môžu byť ako valcovité tak aj hranaté),
  • tavnú pištoľ,
  • gumičku v prípade ak nemáte tavnú pištoľ,
  • ľanový špagát, mašľu (alebo niečo na ozdobenie sviečky).

Návod na škoricové sviečky

  1. Tavnou pištoľou lepíte celé kúsky škorice po obvode sviece (odporúčame lepidlo s vysokou teplotou topenia, pretože ako bude svieca horieť a topiť sa, lepidlo sa bude odliepať). Po prilepení škorice, dozdobte sviecu podľa vlastnej fantázie omotajte špagátom, upevnite mašľu, prilepte na vonkajšiu časť kúsky badiánu a pod.
  2. Ako alternatívu tavnej pištole prevlečte cez sviecu gumku, poza ktorú budete ukladať rad za radom škoricu, ak to máte hotové stačí už len cez gumičku niekoľko krát obviazať škoricovú sviečku špagátom alebo stuhou. Pri ozdobovaní vonkajšej strany napr. badiánom, vetvičkou, mašľami či inými vianočnými ozdobami môžete použiť aj obojstrannú lepiacu pásku.
  3. Na koniec sviečku môžte zapáliť a vychutnať si vianočnú škoricovú arómu.

Zdroj / Návod na dekoračné škoricové sviečky: craftaholicsanonymous, homestoriesatoz

Vaši kreatívni priatelia sa o tomto voňavom vianočnom nápade radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu a prajeme Vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: