Jednoduchý návod ako vytvoriť 3D hviezdy z papiera, ktoré poslúžia ako originálna dekorácia

Vyrábanie z papiera skladaním a lepením je jednou z najobľúbenejších detských činností, no určite si nájde mnoho fanúšikov aj u dospelých. Z obyčajného papiera sa totiž dajú vytvoriť hotové umelecké diela. Vďaka jednoduchej tvarovateľnosti nám ponúka širokú škálu využitia od jednoduchých skladačiek až po origami. Taktiež nie je žiadny problém vytvoriť jednoduchý 3D objekt, ako napríklad takéto hviezdy, ktoré môžu poslúžiť ako originálna dekorácia detskej izby alebo schodiska.

Budeme potrebovať:

  • Papier
  • Okrúhly pohár alebo šálku
  • Kružidlo
  • Pravítko

Postup výroby 3D hviezdy

  1. Najprv vezmeme pohár, odmeriame jeho priemer, z ktorého následne vypočítame polomer (vydelíme dvomi). Potom pohár obkreslíme ceruzkou na papier alebo použijeme kružidlo.
  2. Vypočítame obvod kruhu a ten následne vydelíme šiestimi. Výsledok určuje dĺžku jedného dielika- tieto potom vpíšeme do kruhu. Body pospájame a vznikne nám šesťcípa hviezda.
  3. Vzniknutý tvar vystrihneme a popri vnútorných uhloch preložíme napoly. Tento proces spravíme trikrát.
  4. Potom obrátime na druhú stranu a takisto trikrát preložíme, no pozdĺž vonkajších bodov hviezdy. Takto nám vznikne krásna 3D dekorácia, ktorú už len jednoducho prilepíme alebo iným spôsobom pripevníme na ľubovoľný podklad.

Zdroj / Jednoduchý návod ako vytvoriť 3D hviezdy: katescreativespace

ZDIEĽAJ NA: