Naučte sa lepšie používať svoju práčku

Je ťažké predstaviť si, že niekedy ženy prali ručne v studených potokoch. Keď si predstavíte to množstvo oblečenia, ktoré máte doma a ktoré pravidelne nosíte, je zrejmé, že periete často. Našťastie nemusíte prať ručne, stačí dať veci do práčky, ktorá spraví všetko za vás. Ako sa naučiť používať práčku ešte efektívnejšie?

Práčka nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Je pevnou súčasťou vášho vybavenia. Nakoľko práčka nie je lacná záležitosť, mali by sme sa s ňou naučiť pracovať tak, aby nám vydržala čo najdlhšie. Čo pre to môžeme robiť?

1. Perte menej vecí

Poznáte to. Chcete toho oprať naraz čo najviac, až máte niekedy problém práčku zatvoriť. To nie je správne! Na to, aby sa oblečenie vyčistilo, potrebuje sa hýbať. Preto dajte radšej do práčky veci, ktoré súrne potrebujete oprať a zvyšok pustite v druhej várke. Uvidíte, že oblečenie bude viacej voňať a nebude také stlačené.

2. Využite „namáčací“ program

Ak má vaša práčka tzv. „namáčací“ program, určite ho využívajte. Predtým než sa zapne hlavný čistiaci cyklus, je dobré, ak sú veci už dobre namočené, a tak pripravené na čistenie. Tento pred–čistiaci program trvá len pár minút a zabezpečí, že sa extra špinavé oblečenie premyje viackrát.

3. Vyberte si správne pracie prostriedky

Pracie prostriedky môžu vášmu oblečeniu buď veľmi pomôcť, no môžu aj uškodiť. Vyberte si preto také, ktoré sú overené. Ak sa snažíte ekologickejší štýl života, vyberajte si ekologické pracie prostriedky založené na prírodnej báze. Ak neviete, ktoré pracie prostriedky sú najvhodnejšie, nájdite si informácie v rôznych článkoch, ktoré sú bežne dostupné na internete.

4. Nezabudnite čistiť práčku

Na tento krok veľa ľudí zabúda. Avšak práve v práčke môže ostať veľa nečistôt, ktoré ak nevyčistíte, tak ostanú v práčke a môžu spôsobiť napríklad vodný kameň. Buď nalejte do práčky horúcu vodu s čistiacim prostriedkom a zapnite práčku na niekoľko minút, alebo využite čistiaci program, ktorý majú niektoré práčky nainštalovaný.

Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov