Hľadáte nápady, ako ozvláštniť bývanie? Tento krásny nápad s návodom na nástennú maľbu hôr by ste rozhodne nemali prehliadnuť!

O bytovom dizajne sa toho popísalo už dosť. Väčšina ľudí sa snaží zariadiť byt podľa svojho vkusu a zaujímajú sa najmä o cenu, kvalitu a praktickosť. Samozrejme, dôležité sú farby ako nábytku, tak aj stien. Radšej jemné, pastelové alebo sýto farebné? Čo tak veľkoplošná nástenná maľba? Neviete si to predstaviť? Samozrejme záleží na tom, čo maľba znázorňuje a akú predstavu ma o nej obyvateľ, či obyvateľka daného priestoru. Teraz máme na mysli maľbu hôr, naozaj veľkých hôr. Čo môže byť krajšie, ako sa po namáhavom dni hodiť do postele a sledovať upokojujúce hory na stene oproti?

Návod ako postupovať

Nakresliť si obrysy hôr na výkres, následne ich preniesť na stenu a maľovať. Stačí použiť dve farby – bielu a tmavosivú a potom ich jednoducho zmiešavať v rôznych pomeroch, aby ste dostali požadované odtiene. Najprv vymaľujete úplne hore bielu časť kopcov a potom dole tmavosivú. Postupným miešaním farieb dotvárate ďalšie hory až vám vznikne pekne vytieňované pohorie. Znie to síce jednoducho, no samotná realizácia môže byť trochu zložitejšia, najmä ak nepatríte k rodeným maliarom, ale nič sa nedeje. S takouto prácičkou vám vedia pomôcť tí správne nadaní ľudia a tak si aj vy môžete zadovážiť nástennú maľbu hôr, ktorá bude zaručene priťahovať pohľady.

Nástenná maľba hôr

Videonávod ako sa vám to podarí

Zdroj / Nástenná maľba hôr: apartmenttherapy

ZDIEĽAJ NA: