Nástennú maľbu zvládnete jednoducho pomocou projektora. Pozrite si návod ako na to!

Máme pre Vás geniálny a zároveň jednoduchý tip ako sa stať „umelcom“. Nie každý z nás ma talent na maľovanie a v spojení s maľovaním na stenu to často-krát nechávame na nástennú tapetu, plagáty a obrazy alebo si zavoláme niekoho talentovanejšieho a skúsenejšieho. Tento jednoduchý návod, pomocou ktorého si môžete nakresliť akékoľvek siluety a obrazce na stenu Vás bude stáť len zopár drobných. Budete k tomu potrebovať hlavne projektor a pevnú ruku. Skúšali ste to už? Skúsite to? Ako inšpirácia Vám poslúžia fotografie nižšie z procesu maľovania na stenu pomocou projektora.

Pripravte si:

 • čiernu farbu,
 • malý valček,
 • projektor,
 • obrázok,
 • rôzne veľkosti štetcov.

Postup

 1. Stena predtým ako klasická nudná biela
 2. Cieľom je namaľovať na stenu scénu z filmu Sedem samurajov z roku 1954 od režiséra Akira Kurosawa. Fotografiu si prevediete na čiernobielu verziu napr. pomocou programu Inkscape alebo iných grafických programov.
 3. Pripravený obrázok následne premietneme na stene.
 4. Z premietnutého obrázka si vytvoríme negatív, ak to projektor podporuje. Samozrejme negatív si viete spraviť aj v grafickom programe, v ktorom ste pred tým vytvárali čiernobielu fotografiu.
 5. Nasleduje fáza maľovania, ako v maľovanke z detských čias až na to, že tu potrebujete pevnú ruku a len jednú farbu, s ktorou musíte vyfarbiť všetky biele časti na stene.
 6. Hotová nástenná maľba samurajov, ktorá je plná detailov trvala 7 hodín maľovania bez prestávky. Výsledok je obdivuhodný. Dokonalé dielo!
 7. Autor maľby so svojou finálnym majstrovským výtvorom 2 m širokým a 1,5 m vysokým.

Nástenná maľba cez projektor


Zdroj / Nástenná maľba cez projektor: reddit

Ďalšie nástenné maľby cez projektor


Zdroj / Nástenná maľba: reddit

Vaši priatelia sa o tomto jednoduchom nápade maľovania na stenu prostredníctvom projektora, ktorý si môžete požičať od známych radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu a prajeme vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: