10 skvelých nápadov na vence, ktoré prevoňajú váš domov

Prevoňajte svoj domov jedným z týchto krásnych vencov. Ak ich zavesíte na vchodové dvere, vaša návšteva bude mať už pri vstupe do domu príjemný pocit útulnosti.

Nežná levanduľa

Nie je náhoda, že levanduľa je obľúbenou prísadou mydiel a šumiviek do kúpeľa. Okrem jej jedinečnej schopnosti odpudzovať mole je známa aj svojimi upokojujúcimi účinkami. Zaveste si tento krásny veniec vo svojej domácnosti a cíťte sa ako na dovolenke vo Francúzsku.

Aromatická škorica

Vôňa škorice v nás stimuluje energiu a vytvára pocit tepla a pohodlia. Nepridávajte ju len do sladkého pečiva, prevoňajte ňou svoj byt, ktorý bude hneď o niečo útulnejší.

Sušené citrusy

Nakrájajte pomaranče a citróny na tenké kolieska a vysušte ich v rúre alebo na radiátoroch. Tento jednoduchý a voňavý proces vám vytvorí základ na oranžovožltý veniec, ktorý môžete doplniť rozmarínom alebo ihličím.

Bohatý eukalyptus

Jednoduchý, moderný a efektný veniec využíva trendovú estetiku minimalizmu, ktorej postačuje iba jeden prvok – v tomto prípade eukalyptus.

Okorenené šišky

Šišky prilepené na vínnu révu skúste okoreniť škoricou a previazať širokou stuhou. Tento veniec vynikne najmä na tmavých dverách.

Rozmarínová nádhera

Rozmarín nie je vhodný iba na varenie. Táto aromatická bylinka sa môže stať novou vôňou vášho domova. Začnite zväzovať jej konáriky jeden k druhému až kým vyformujete kruh. Ozdobte ho jednofarebnou mašľou a zaveste.

Čerstvá šalvia

Vôňa a chuť šalvie nie je všeobecne obľúbená. Ide o jednu z tých byliniek, ktoré buď milujete, alebo vôbec nemáte radi. Ak patríte do prvej skupiny, napadlo vám niekedy vytvoriť z nej takýto krásny veniec?

Sezónne kvety

Prejdite sa po miestnom trhu alebo kvetinárstve a povyberajte kvety, ktoré vás oslovia. Na obrázku vidíte záhradné ruže, maky a iskerníky.

Klasický veniec z ihličnanov

Zdobí váš dvor jedľa, borovica alebo tuja? Večne zelené konáre prinesú trochu žiarivej farby aj do studených a upršaných dní. Ako výnimočný detail využite umelohmotné bobule.

Veniec inšpirovaný jeseňou

Sušené ovocie, drobné ozdobné tekvice a farebné listy – či už prírodné, alebo aranžérske napodobeniny – spolu vytvoria prestrofarebnú dekoráciu.

Zdroj fotografií / Voňavé vence: pinterest

ZDIEĽAJ NA: