Kreatívne nápady na karamelové ozdoby, ktoré dokonale ozdobia každý dezert

Najskôr tekutý, potom pevný, neuveriteľne sladký a príjemne voňavý – hlavnou hviezdou tohto článku je karamel. Radi si ho necháte rozplynúť na jazyku? Potom sa budete rozplývať aj nad týmito kreatívnymi návodmi, ako pomocou karamelu vyčarovať originálne ozdoby na dezerty.

Začneme niečím, čo zvládne úplne každý – jednoducho na panvici roztopíme karamelku! Efektné karamelové vlasy, orechy ponorené do karamelu s ostrou špičkou alebo zmrzlinový pohár namočený do karamelu. Tieto a ďalšie inšpirácie nájdete vo videu nižšie.

Teraz si však posvieťme na prípravu karamelu – budeme potrebovať iba kryštálový cukor. Nasypeme ho do hrnca a pri strednej teplote ho pomaly topíme, kým nezačne hnednúť. Pokiaľ k cukru nepridáme vodu ani smotanu, môžeme ho po celý čas miešať, aby sa nepripálil.

Extra tip: Predtým, ako nalejete karamel na misku alebo na valček na cesto, potrite ich olejom, aby ste mohli stvrdnutý karamel jednoducho odlúpnuť.

Nápady na karamelové ozdoby

These fancy caramel decorations bring the heat!

These fancy caramel decorations bring the heat!For full recipe and instructions: http://snip.ly/caramel

Gepostet von So Yummy am Freitag, 15. März 2019

Zdroj / Karamelové ozdoby na dezerty pre začiatočníkov aj pre odvážnych cukrárov. Sladká pochúťka môže mať mnoho tvárí!: So Yummy

ZDIEĽAJ NA: