Ako využiť staré kožené opasky? Urobte si z nich podlahu alebo koberec!

Ak si myslíte, že ste už v rámci bytového dizajnu videli všeličo, máme pre vás zaujímavý projekt. Ide o koberce a podlahy vytvorené zo starých kožených opaskov. Znie to zvláštne, ale dá sa to. Najvhodnejšie sú kožené pánske opasky rôznych farieb s dierkovaním a razbou kože. Samozrejme, očistené a bez praciek. Nevyhnutnosťou je lepidlo na kožu. Ukážeme vám zopár nápadov ako sa staré opasky dajú využiť.

Koberec

Na výrobu koberca alebo mobilnej podložky budete potrebovať preglejku, opasky a lepidlo. Na Vami zvolený rozmer preglejky lepíte tesne vedľa seba opasky. Napr. s rôznymi odtieňmi hnedej docielite zaujímavý vzhľad.

Podlaha zo starých opaskov

Budete potrebovať klasickú plávajúcu podlahu – radšej tú lacnejšiu a samozrejme opasky s lepidlom. Na každý diel podlahy osobitne nalepíte opasky a potom tieto diely kladiete podľa bežného postupu na zem.

Dekorácia na schody alebo steny

Aj tie najobyčajnejšie schody dostanú originálnu podobu, keď ich oblepíte opaskami. Opäť, tesne vedľa seba v danej dĺžke nalepíte na schody alebo tí odvážnejší aj na steny. Toto zaručene nikto neprehliadne.

Použitie starých kožených opaskov sa hodí najmä do loftového a industriálneho štýlu, ktorý si priam pýta takého vychytávky. Uznávame, že toto asi uvítajú extravagantnejšie povahy, keďže dať si toto do bytu chce istú dávku odvahy. Tak čo, je to už priveľa alebo by ste sa na opaskové kreácie prikývli?

Stránka dizajnéra / Nápady ako využiť staré kožené opasky: Inghua Ting

ZDIEĽAJ NA: