Máte doma staré stoličky? S týmito nápadmi ich premeníte na niečo užitočné!

Kreativite a originalite sa medze nekladú. Či už ide o módu, bytový dizajn alebo záhradný nábytok. Stačí pohľad na lavičku vytvorenú zo stoličiek a hneď sa vo vás prebudí driemajúci tvorivý duch. Na prvý pohľad sa nejedná o nič zložité. Veď posúďte sami…

Pripravte si:

  • zopár starých zbytočných stoličiek, ktoré už neplnia svoj účel,
  • voľne sa povaľujúce dosky,
  • vŕtačku, šroby / kladivo a klince / lepidlo,
  • štetec a náterovú farbu.

Návod ako postupovať

  1. Jednou z možností je lavička vytvorená z dvoch oproti sebe stojacich stoličiek. Stoličky postavíte oproti sebe v ľubovoľnej vzdialenosti, maximálne však tak ďaleko ako vám to dovoľuje dĺžka drevených dosiek. Stoličky spojíte doskami, čím vznikne miesto na sedenie. Pribitím ďalších dosiek vytvoríte operadlo. Z operadiel stoličiek vzniknú opierky na ruky. Už len to pevne pribiť, natrieť ľubovoľnou farbou a lavička do záhrady, na dvor alebo aj do interiéru je hotová!
  2. Dve stoličky sa Vám mália? Skúste lavičku z troch stoličiek, ktoré postavíte tesne vedľa seba. Opäť použijete dosky, ktorými lavičky spojíte a vznikne miesto na sedenie. Ako operadlo budú slúžiť opierky stoličiek. Použitím rôznych stoličiek dosiahnete zaručene originálny vzhľad lavičky. Už len nejakú podušku pre pohodlnejšie sedenia a dielo je hotové. Tak šup šup do práce, nech sa aj Vy môžete pýšiť jedinečným kusom nábytku.

Ak si to neviete predstaviť nezúfajte, máme pre Vás pripravených hneď niekoľko kreatívnych nápadov „urob si sám“, ako také lavičky vytvorené zo stoličiek môžu vyzerať a zároveň ako ich môžete zostrojiť!

Nápady ako vyrobiť zo stoličiek lavičku

Ďalšie úžasné premeny stoličiek na lavičky


Nábytok nie len do záhrady

Zdroje / Nápady ako premeniť staré stoličky na lavičku: pinterest

ZDIEĽAJ NA: