Kreatívne nápady ako skladovať fľaše vína v interiéri

Dnes už azda nenájdete bar, v ktorom nie sú fľaše s alkoholom pekne vystavené na poličkách. Zákazník má prehľad, čo, kde a ako a barman má hneď vždy všetko po ruke. Ok, prehľad a poriadok je jedna vec ale je toto uloženie z hľadiska kvality v poriadku? Fľašu s destilátom dáte jednoducho do chladničky, no napríklad také vína si vyžadujú inú starostlivosť. Vinári radia víno skladovať na ležato, aby sa korok dotýkal tekutiny. Aj teplota je dôležitá a tá by sa mala pohybovať v rozmedzí od 9 – 14 stupňov. Je to jednoducho preto, aby sa víno nepokazilo. Odborníci preto krútia hlavou nad skladovaním vína na poličkách doma v kuchyni či obývačke. Ale popravde, disponujete nejakým drahým a kvalitným archívnym vínom, ktoré si vyžaduje uloženie vo vínnej pivnici? Na to klasické víno z bežného obchodu máme niekoľko kreatívnych nápadov na štýlové uloženie.

Možností je mnoho. Asi najznámejšie sú tradičné drevené stojany, kam sa Vám zmestí zopár fliaš. No chcelo by to niečo modernejšie, však? V súčasnosti sú veľmi populárne na mieru robené kusy nábytku, do ktorých fľaše jednoducho uložíte. Tak napríklad polička ako súčasť kuchynského ostrovčeka alebo závesné poličky v rôznych geometrických tvaroch, ktoré sú pre vína ako stvorené. Medzi tie menej tradičné miesta na uloženie rozhodne patria kovové alebo drevené tyče zapichnuté v stene. Dve tyče sú od seba vzdialené akurát na to, aby sa na nich dala položiť fľaša vína.

A ako skladujete víno Vy? Využijete niektorý z nápadov?

Ako skladovať fľaše vína

kreativne ulozne riesenia na vino 01 Kreatívne nápady ako skladovať fľaše vína v interiéri 22 Kreatívne nápady ako skladovať fľaše vína v interiéri 03 Kreatívne nápady ako skladovať fľaše vína v interiéri 6 kreativne ulozne riesenia na vino 04 Kreatívne nápady ako skladovať fľaše vína v interiéri 9 kreativne ulozne riesenia na vino 02 kreativne ulozne riesenia na vino 7 kreativne ulozne riesenia na vino 05 kreativne ulozne riesenia na vino 8 kreativne ulozne riesenia na vino 06 kreativne ulozne riesenia na vino 17 kreativne ulozne riesenia na vino 07kreativne ulozne riesenia na vino 28 kreativne ulozne riesenia na vino 21kreativne ulozne riesenia na vino 25 kreativne ulozne riesenia na vino 08 kreativne ulozne riesenia na vino 24Zdroj / Ako skladovať fľaše vína v interiéri : pinterest

ZDIEĽAJ NA: