Máte doma starú vaňu? Nevyhadzujte ju! Pomocou týchto nápadov ju premeníte na niečo užitočné

Pri kúpe nových vecí sa väčšina z nás, tých starých potrebuje zbaviť. Klasická situácia, napr. so stolom, či skrinkami. Keď ich nepotrebujete, jednoducho ich (v lepšom prípade darujete) vyhodíte a automaticky putujú na smetisko bez toho, aby ste si uvedomili, že aj keď už neslúžia pôvodnému účelu, môžete z nich mať úžitok. Posvietime si na vaňu a jej kreatívne využitie v záhrade.

Neviete si predstaviť, čo sa dá z tak chladne vyzerajúceho predmetu, akým vaňa je, vyčarovať? Stačí trošku fantázie, šikovnosti a dekorácia je na svete. Ak vaša fantázia veľmi nespolupracuje, nasledujúce inšpirácie sa budú hodiť.

Ako premeniť starú vaňu

Kvetináč

Konkrétne, maxi kvetináč. Prázdna vaňa poskytuje dostatok miesta pre vysadenie kvetín. Že vám to nenapadlo? Jednoducho umiestnite vaňu do záhrady, nasypte hlinu a posaďte Vaše obľúbené kvetiny alebo bylinky. Rozhodne bude Vaša bylinková záhradka unikát. Kreatívne duše môžu vaňu zvonku vymaľovať a docieliť tak, aby biela farba v záhrade príliš „nekričala“.

Zberná nádoba

Zabijete dve muchy jednou ranou – nebudete sa musieť trápiť s otázkou, kam vyhodiť starú vaňu a zároveň zachytíte dostatok dažďovej vody na polievanie Vašej záhrady.

Jazierko

Použiť vaňu ako jazierko je jednoduchšia verzia pre tých, ktorý chcú jazierko, no nemajú čas alebo prostriedky na jeho výstavbu. Tu Vám stačí vaňa a priestor na jej umiestnenie. Buď ju zasadíte hlbšie do zeme a zamaskujete tým bielu farbu vane alebo ju jednoducho umiestnite na zem, ozdobíte, použijete vodné rastlinky a jazierko je hotové.

Nábytok

Toto využitie vane si vyžaduje už aj trošku zručnosti, kvalitné náradie a zopár šikovných rúk. Vaňu jednoducho rozpílite napoly a namaľujete. Na spodok navŕtate nožičky alebo inak zabezpečíte jej stabilitu. Do vnútra môžete položiť podušku alebo deku, aby bolo sedenie príjemnejšie a miesto na oddych je hotové. Takto môžete vytvoriť lavičky, stoličky, dokonca aj stolík.

To bolo len zopár nápadov ako využiť starú vaňu v záhrade. Za vyskúšanie nič nedáte a aspoň starý kus z kúpeľne zrecyklujete a dáte mu tak druhú šancu. Na záver bonusový nápad!

Zdroj / Kreatívne nápady ako premeniť starú vaňu na niečo užitočné: pinterest

ZDIEĽAJ NA: