Muž strávil 15 rokov stavaním masívneho 5-poschodového stromového domu, ktorý sa stal zároveň najväčším na svete!

Každý, kto niekedy chcel mať v záhrade malý dom na strome bude ohromený z tejto masívnej konštrukcie. Tento najväčší dom vo vetvách stromu na svete, sa nachádza v mestečku Crossville, v štáte Tennessee a navrhol a postavil ho Horace Burgess. Dom sa opiera o šesť duby, tie tvoria základ a oporu pre desať podlaží. Stavba je vysoká približne 97 metrov a zhruba 9000 štvorcových metrov.

Architekt a staviteľ Burgess začal tento treehouse stavať pre rodinu Robinsonových v roku 1993 na základe inšpirácie získanej z vízie od Boha. Pracoval na ňom viac ako 14 rokov. Celý dom je postavený z recyklovaných kúskov dreva s použitím 258 tisíc klincov a hŕstky dobrovoľníkov. Možno sa pýtate aké boli náklady na výstavbu takéhoto „domčeka“, a myslím že Vás týmto číslom pot neobleje;] 12 tisíc dolárov, ktoré sa minuli zväčša na klince.

Vnútro tvorí 80 skromných izieb, špirálové schodisko, balkóny, zvonica, svätyňa so starožitnými kostolnými lavicami, vitráž Ježiša, či kruchta. Kostolík sa zároveň dá použiť aj ako malé basketbalové ihrisko. Vonku je záhrada, ktorú Burgess navrhol z narcisov, kosatcov, gladiol a divokých sedmokrások, čo vysvetľuje meno Ježiš, ako výhľad zo strechy na záhradu. Za týždeň navštívi toto úžasne masívne dielo až 500 návštevníkov. Drevená stavba sa nakoniec dostala aj do guinessovej knihy rekordov ako najväčší treehouse na svete.

Najväčší stromový dom


Ilustračná foto © Chuck Sutherland

Zdroj / Najväčší stromový dom: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: