Najslávnejší portrétoví fotografi na svete | TOP 10

Byť fotografom v dnešnej dobe smartfónov môže byť takmer každý. Byť však dobrým fotografom už také ľahké nie je. Je potrebné určité estetické cítenie a zvládnutie rôznych techník fotenia. Práve preto, sú niektorí fotografi známi po celom svete. Každý z nás sa už stretol so slávnymi snímkami, niektoré z nich možno uvidíte aj v našej galérii. Predstavíme Vám diela najslávnejších portrétových fotografov na svete, ktoré nasnímali na svojich cestách.

Najslávnejší portrétoví fotografi

1. Steve McCurry

Steve McCurry je známy pre svoju fotografiu „afgánske dievča“, nasnímanou v utečeneckom tábore v Pešávare, Pakistan. Táto fotografia bola menovaná za najuznávanejšiu fotografiu National Geographic. Jeho ďalšie, menej známe fotky tiež naozaj stoja za prezretie!

Stránka fotografa a ilustračná foto: stevemccurry.com

2. Lee Jeffries

Jeho zbierka čiernobielych portrétov ľudí bez domova je jedinečná a ohromujúca. Znázorňuje záblesk nádeje v očiach jeho objektov.

Stránka fotografa: leejeffries.500px.com

3. Jimmy Nelsson

Jimmy Nelsson je dobre známy vďaka portrétom kmeňových a domorodých ľudí nasnímaných vo viac ako 16 krajinách sveta. Jeho fotografie žijú a rozprávajú príbeh.

Stránka fotografa: beforethey.com

4. Rehahn

Rehahn je špeciálne zameraný na fotografovanie Vietnamu, Rajasthanu a Kuby. Je známy tým, že zachytáva duše svojich objektov. Rehahn je bezpochyby jedným z najlepších portrétnych fotografov na svete.

Stránka fotografa: rehahnphotographer.com

5. Eric Lafforgue

Slávny vďaka svojim fotografiám zhotoveným v Severnej Kórei. Eric Lafforgue ma príbeh každej osoby, ktorú  vyfotografoval. Z kmeňov Namíbie až k Yezedis Kurdistanu, jeho príbehy sú fascinujúce a jeho fotografie zobrazujú skutočné emócie.

Stránka fotografa: ericlafforgue.com

6. Manny Librodo

Fotografie Mannyho Libroda nerozprávajú len príbeh, sú to čisté umelecké diela.

Stránka fotografa: pbase.com

7. Lisa Kristine

Lisa Kristine je humanitárna fotografka, ktorý dokumentuje pôvodné kultúry vo viac než 100 krajinách sveta a vykresľuje ľudskú dôstojnosť vo všetkých z nás.

Stránka fotografa: lisakristine.com

8. David Lazar

Jedná sa o dych berúce fotografie zhotovené v Brazílii, Bangladéši a Keni. David Lazar sa vždy snaží zachytiť životné okamihy.

Stránka fotografa: davidlazarphoto.com

9. Joel Santos

Zmysluplný vzhľad týchto portrétov hovorí za všetko. Joel Santos ukazuje pocity svojich objektov.

Stránka fotografa: joelsantos.net

10. Phil Borges

Jeho fotografie tibetských utečencov sú jedinečné, je cítiť utrpenie po celú dobu jeho práce.

Stránka fotografa: philborges.com

Zdroj / Najslávnejší portrétoví fotografi na svete: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: