Najneobvyklejšie a najúčinnejšie spôsoby učenia sa cudzieho jazyka

Znalosť cudzích jazykov nielen rozvíja naše duševné schopnosti, ale tiež výrazne zvyšuje šance na získanie prestížnej práce a kariéry. Dobrou správou je, že v modernom a dynamickom svete môžete zabudnúť na nudné metódy a využiť efektívne spôsoby učenia sa cudzieho jazyka. Poďme sa pozrieť na niekoľko z nich!

Zahraničné plusy

Možno ste už počuli o špeciálnych jazykových pobytoch pre dospelých, ktoré sa spájajú so zaujímavými  zážitkami. Súhlasíme, je oveľa zaujímavejšie sa anglicky, francúzsky, taliansky alebo španielsky nielen učiť, ale napríklad aj variť alebo spoznávať svoje okolie a v prvom rade jazyk inou formou. Čo môže byť rafinovanejšie?

Takéto možnosti ponúkajú rôzne jazykové školy a kurzy v zahraničí. Napríklad na takej Malte môžete učenie angličtiny spojiť s potápaním alebo v Španielsku – s tancom flamenca. Dokonca môžete pri štúdiu relaxovať v  termálnom stredisku, je len na vás, ktoré veci pri ceste a na výhodnom jazykovom pobyte v Anglicku využijete.

Edutainment

Slovo „edutainment“ pochádza z dvoch anglických slov, v preklade „vzdelávanie“ a „zábava“. A nie je veľkým prekvapením, že počas akéhokoľvek tréningu alebo výučby sa používanie rôznych zábavných foriem stáva čoraz populárnejším.

Samozrejme, nemali by ste sa spoliehať iba na „zábavu“, pretože výcvik je často aj tvrdá práca. Ale ak máte pocit, že ste stratili všetku motiváciu, neuveriteľne sa nudíte a ste krok od prerušenia štúdia, čo by mohlo byť lepšie a efektívnejšie ako pridanie pozitívnych emócií do procesu učenia? Okrem toho rozumiete angličtine.

Edutainment je teda zvláštnym spôsobom prezentácie učenia v zábavnom štýle, ktorý môžete využiť vo svoj prospech aj vy, niekedy na veku jednoducho nezáleží. Máte k tomu, vo svojej peknej taške cez plece, dostupné zariadenia, kde nájdete rôzne aplikácie a videá, tak smelo do toho.

Emocionálna kresba

Táto metóda, aj keď trochu obmedzená a vhodnejšia pre najmladších študentov, je veľmi efektívna. Jej základom je koncept emocionálnej pamäte, vďaka ktorej si človek pamätá väčšinu informácií. Všetko je veľmi jednoduché – študenti jednoducho nakreslia obrázky a podpíšu ich v cieľovom jazyku. Ale pozor. Pri kreslení je potrebné premýšľať o tom, čo presne vykresľujete. Len vtedy sa bude učebný materiál absorbovať omnoho lepšie a rýchlejšie.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov