Návod na originálny náhrdelník z vyšívaných korkových zátok

Ste fanúšikom recyklácie a DIY? Niektorí si môžu myslieť, že recyklované veci nie sú tak dobré či pekné ako originálne, no niekedy býva opak pravdou. Ak sa spojí pár šikovných rúk s dobrým nápadom, výsledok môže byť až prekvapujúco efektívny! Napríklad tento náhrdelník vytvorený z korkov. Jednoduchý, hravý nápad, najideálnejší pre šikovné mladé dievčatá.

Potrebujeme:

  • zopár korkových štupľov,
  • ihlu na vyšívanie,
  • farebné bavlnky,
  • náprstok,
  • nožnice.

Návod ako postupovať

  1. Začneme tým, že si korky nakrájame na malé krúžky. Musíme dať pozor, aby sme vybrali korok, ktorý nie je nijako poškodený, pretože pri práci by sa mohol zničiť ešte viac.
  2. Potom môžeme začať vyšívať. Táto práca je veľmi jemná a precízna, najvhodnejšie je použiť dlhú a tenkú ihlu. Pri vyšívaní musíme dať pozor, aby sme sa príliš nepriblížili k okraju, korok by sa tak mohol poškodiť. Jednotlivé stehy robíme čo najbližšie k sebe. Keď máme hotovo, spravíme uzlík a jednoducho ho skryjeme pod vrstvu bavlnky.
  3. Takto vytvorené krúžky navzájom pozošívame do ľubovoľného tvaru. Zo zadnej časti môžeme nalepiť kúsok lázky, alebo ju jednoducho nechať tak, ako je. A tak je krásny, lacný a ekologický handmade doplnok na svete!

Náhrdelník z vyšívaných korkových zátok

Zdroj / Náhrdelník z vyšívaných korkových zátok: instructables

ZDIEĽAJ NA: