Nadýchané limetkové kocky

Ak čakáte hostí a neviete čo si pre nich pripraviť, môžete vyskúšať tieto jednoduché, osviežujúce a ľahké limetkové kocky.

osviezujuce jednohubky 9

Ingrediencie:

 • sušienkový korpus (9 grahamových sušienok, 2 lyžice cukru a 9 lyžíc roztopeného masla),
 • ¼ šálky ovocného džúsu (v tomto recepte je použitý ananásovo mangový),
 • 2 ½ lyžíc práškovej želatíny,
 • 1 ½ šálky smotany na šľahanie,
 • limetkový krém (1 hrnček cukru, 2 lyžičky kukuričného škrobu, 2 vajcia, 2 žĺtky, 1/3 šálky + 1 polievková lyžica limetkovej šťavy, 2 lyžice ovocného džúsu napr. ananás-mango, 6 lyžíc masla – kocky),
 • silikónovú formu na pečenie.

osviezujuce jednohubky 1

Postup

 1. Rozmixujte ingrediencie na sušienkový korpus a polku z nich dajte do silikónovej formy. Poriadne popritláčajte prstami. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180°C 10-12 minút. Vyberte z rúry a nechajte vychladnúť.
 2. Limetkový krém si pripravíme tak, že si v hrnci rozšľaháme spolu cukor, kukuričný škrob, vajcia a vaječné žĺtky a šľahajte do hladka. Nalejte limetkovú šťavu, džús a pokračujte v šľahaní, kým sa nespoja. Pridajte maslo. Položte na stredne veľký plameň, miešajte, kým sa maslo nerozpustí a zmes nezačne bublať a hustnúť. Vypnite sporák. Môžete, ale nemusíte primiešať 1 kvapku zelenej potravinárskej farby. Nalejte tvarohovo-limetkový krém do misy a prikryte plastovou fóliou a nechajte vyhladnúť.
 3. Želatínový krém si pripravíme tak, že nalejte ¼ šálky džúsu do misky a pridajte práškovú želatínu. Poriadne premiešajte a dajte do mikrovlnnej rúry na 30 sekúnd.
 4. Následne pridajte do teplej želatíny limetkový tvaroh a vyšľahanú smotanu a rýchlo vymiešajte do hladkého krému. Krém nalejte do formy na sušienkový korpus.
 5. Nakoniec to celé posypte polkou rozdrvených sušienok a formu dajte zamraziť na 4-5 hodín.
 6. Po vytuhnutí stačí jednoducho limetkové kúsky vybrať z formy a môžete podávať.

Dobrú chuť !

osviezujuce jednohubky recept postup

Zdroj / Nadýchané limetkové kocky: handmadecharlotte

ZDIEĽAJ NA: