Muž postavil dom za 8,000€, použil materiál z miestnych zdrojov

Čo by ste povedali na nápad postaviť si dom na pozemku veľkom 4 x 5 metrov za 8,000 eur? Zdá sa vám to nemožné? Nie pre inštruktora a staviteľa lodí Briana Schulza. Ambiciózny stavebný projekt ho stál len 11,000$ (8,000 €) a výsledkom je krásny dom z dreva, ktorého stavba mu trvala rok a pol. Toto dvojpodlažné obydlie je inšpirované tradičnou japonskou architektúrou.

Domček sa nachádza v lese v Myse Falcon, Oregon a ponúka základné vybavenie, ktoré by sme očakávali od riadneho domu. Na rozdiel od ostatných je táto stavba výnimočná tým, že na jej stavbu boli použité len materiály pochádzajúce z miestnych zdrojov napr. drevo z vyvrátených stromov, zo starých kmeňov, alebo z miestneho recyklačného dvora. Obdivuhodné!

Dom má vynikajúcu polohu, vďaka ktorej do neho prechádza mnoho lúčov slnka. Celý je zarastený stromami, avšak jeho prítomnosť nijako nepoškodzuje krásu lesa. Drevo a minimálne dekorácie, podľa Schulza pomáhajú stimulovať prirodzený pocit pokoja. Napriek tomu sa nijako nesnaží skryť skrutky, či klince aby dom pôsobil „úprimne“.


Stránka architekta: capefalconkayak

via / Muž postavil dom za 8,000€: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: