Tento 42-ročný dom má rozlohu len 60 m² a stále vyzerá ako nový! Veď, presvedčte sa sami …

Zariadiť interiér monochromaticky je vhodný spôsob ako mu dodať harmonický vzhľad. Najskôr je potrebné zvoliť si základnú farbu a potom jej prispôsobiť všetky doplnky v rozličných odtieňoch. Tento spôsob zariadenia domácnosti je vhodný najmä pre maličké domčeky, pretože pôsobia väčšie, vzdušnejšie a menej zapratane.

Na to mysleli aj majitelia malého domčeka vo Švédskych lesoch. Dom bol postavený v roku 1975, ale pred dvoma rokmi prešiel kompletnou rekonštrukciou. Kraľuje v ňom biela v kombinácii s jemnými odtieňmi sivej, najmä na nábytku a dekoráciách. Kontrast nachádzame iba v podobe prírodného dreva a niekoľkých solitérov. To, čo majitelia ubrali na farbách, nahradili bohatou škálou rozličných štruktúr a povrchov. Kvetiny, drevo, úplet – to všetko dodáva domácnosti potrebný život a hravosť.

Na 60 m² sa zmestili dve spálne, kúpeľňa, obývacia časť aj kuchyňa. Pôdorys je v tvare písmena L. Obývačka pôsobí priestorne, zatiaľ čo kuchyňa spojená s jedálňou je o čosi menšia a kompaktnejšia. Do budúcnosti by mohli jedálenskú časť presťahovať do obývačky a v kuchyni zabezpečiť viac úložného priestoru. V kúpeľni dominuje sprchovací kút s odťahovacími dverami, teda riešenie, ktoré šetrí miesto. Nechýba ani kompostujúca toaleta, ktorá je šetrnejšia k našej planéte ako jej bežná verzia.

Vonku nachádzame útulnú terasu s vonkajšou jedálňou. Výhľad do lesa je príjemným bonusom.


Foto © Mäklarringen via Forfur 

Zdroj / Monochromatická vidiecka chatka: smallhousebliss

ZDIEĽAJ NA: