Takýto modulárny eko dom so zelenou strechou sa dá postaviť len za 6 týždňov

Austrálska architektonická firma ArchiBlox vybudovala eko-friendly dom. Skonštruovali ho iba za šesť týždňov! Vo svete je známy ako dom Avalon. Ide o dom vybudovaný z prefabrikovaných modulov so zelenou strechou, ktorý bol potom postavený na krásnej pláži v New South Wales. 106 metrov štvorcových sa vám môže zdať ako málo, ale dizajnéri dbali najmä na jeho trvalú udržateľnosť. Jeho predná časť smeruje k oceánu a má živú strechu, ktorá zabraňuje odtekaniu vody a funguje ako tepelná izolácia.

ArchiBlox sa zameriava na kvalitu, služby a transparentnosť, aby sa uistili, že klientom poskytujú riešenie, ktoré čo najlepšie odráža ich potreby a zároveň zapadá do prostredia, v ktorom dom stojí. Na základe okolia, ako aj životného štýlu obyvateľov domu, sa rozhodli, že predná fasáda bude smerovať na sever a na južnej strane budú iba malé okná. Vďaka tomu vytvorili svetlý a vzdušný interiér, otvorenú obývaciu izbu s jedálňou a kuchyňou. Druhú polovicu domu zabrali spálne a kúpeľňa.

Dom je postavený v súlade s prírodou a obohacuje život svojich obyvateľov krásnymi výhľadmi. Očarujúci oceán a zelené plochy z neho vytvárajú oázu pokoja. Pri pohľade na oceán môžu relaxovať vo vani ako aj na terase pri dome. Moderný nábytok už iba podčiarkuje skvelú prácu, ktorá bola pri dizajnovaní tohto domčeka odvedená. Aj vy by ste sa sem najradšej hneď presťahovali?

Modulárny eko dom Avalon


Foto © Tom Ross + Michael Wickham | Zdroj/ Dom Avalon: archiblox.com.auarchdaily

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov