Moderná kúpeľňa je základom každého bývania

Pod pojmom moderná kúpeľňa si predstavujeme komfortne vybavený priestor, ktorý spĺňa naše požiadavky na pohodlie a nevyhnutný pocit súkromia. Ako však zabezpečiť, aby bol tento priestor elegantný, funkčný a moderný zároveň? Pomôžu vám tieto tipy.

Vyberte si kúpeľňový nábytok podľa svojich predstáv

Súčasný trh ponúka veľké množstvo obkladov, dlažieb, nábytku, sanity a ďalších doplnkov, vďaka ktorým aj z obyčajnej kúpeľne vykúzlite hotový skvost. Stačí mať len jasnú predstavu o tom, ako by mala vaša vysnívaná kúpeľňa vyzerať. Aktuálne trendy razia cestu pohodlia a estetiky, pričom výrobcovia ponúkajú širokú paletu produktov v rôznych cenových hladinách.

Praktickým a moderným riešením je závesný kúpeľňový nábytok a sanita. Miestnosť je vďaka nim vzdušnejšia a opticky väčšia, zároveň aj údržba kúpeľne je s nimi podstatne jednoduchšia. V otvorených a vzdušných priestoroch sa cítime lepšie, než v stiesnených a neusporiadaných miestnostiach. Pri zariaďovaní kúpeľne teda siahajte skôr po takom nábytku, ktorý zdôrazní pocit voľnosti.

Pokiaľ nechcete tráviť veľa času zdĺhavým výberom jednotlivých kusov nábytku, vyberte si jednoducho celú kúpeľňovú zostavu a vytvorte si tak štýlový a dizajnovo jednoliaty interiér. Výrobcovia dnes nešetria skvelými nápadmi a vy si tak môžete zvoliť svetlý, tmavý, minimalistický, masívny či elegantný nábytok podľa vašich predstáv.

Nábytok do kúpeľne by mal byť funkčný a estetický

Umývadlové skrinky sú stále obľúbenejšou súčasťou moderných kúpeľní, sú totiž praktickým spojením nábytku a sanity dohromady. Neslúžia len na uchytenie umývadiel, ale aj na odkladanie vecí, ktoré sú v kúpeľni nevyhnutné. Do menších kúpeľní sa hodí skôr užšia alebo rohová skrinka. Ak disponujete väčšou kúpeľňou, nebojte sa zvoliť skrinku pre dve umývadlá, využijú ju najmä početnejšie rodiny.

Zrkadlo nesmie chýbať v žiadnej kúpeľni. Okrem toho, že sa pred ním skrášľujeme, dokáže miestnosť opticky zväčšiť a presvetliť. K dispozícii sú okrúhle, symetrické alebo veľké obdĺžnikové verzie s moderným rámom či bez neho. Obľúbeným moderným doplnkom sú zrkadlá so vstavaným LED osvetlením, ktoré slúžia aj ako samostatný zdroj svetla.

Kúpeľňa by rozhodne nemala byť preplnená nezmyselnými dekoráciami. Avšak vkusne zvolené dekorácie, doplnky či kvety môžu podčiarknuť celkový dojem a atmosféru kúpeľne. Zamerajte sa na cieľ a štýl, ktorý chcete v kúpeľni vytvoriť, a tomu prispôsobte nielen výber nábytku, ale aj detailov a doplnkov.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov