Tento mobilný minidom na kolesách je postavený z použitých materiálov, využíva solárnu energiu a dažďovú vodu

Greenmoxie, kanadský magazín o životnom štýle zaoberajúci sa „zeleným“ prístupom k životu, postavil svoj prvý mini domček tzv. tiny house z použitých materiálov. Jeho rozloha je 32 metrov štvorcových a na svoje fungovanie využíva energiu z obnoviteľných zdrojov, takže je 100% samostatný. Na vytvorenie tohto inovatívneho a trvalo udržateľného priestoru na život si prizvali dizajnéra Davida Shepharda a staviteľa Iana Fotheringhama.

Exteriér je z cédrového dreva ošetreného japonskou technikou Shou Sugi Ban, vďaka čomu je drevo zakonzervované a dlhšie vydrží neporušené. Elektrický pohon umožňuje domčeku sťahovanie a vyklápacia terasa poskytuje priestor na grilovanie alebo popíjanie vína pod hviezdami. Vo vnútri sú masívne dubové podlahy, borovicový interiér ako aj drevené stropné trámy. Odkladacie priestory pod schodmi vedú k spálni a multifunkčný nábytok umožňuje maximálne využitie priestoru. V celom dome je zabudovaný integrovaný zvukový systém. V kúpeľni nájdete priestrannú sprchu, umývadlo a kompostujúcu toaletu.

Veľké okná umožňujú prirodzenému svetlu prúdiť dovnútra, čím vytvárajú príjemnú atmosféru. Vo vnútri nájdete pohyblivý stôl, zabudované police a kuchyňu s propánovou chladničkou a mrazničkou. Energiu čerpajú zo solárnych panelov na streche s úložnou kapacitou 11kW, zatiaľ čo vodu zbierajú do 200 litrovej nádoby na dažďovú vodu. Celý priestor je izolovaný pomocou peny v spreji a v zime môže byť vykúrený propánovým ohrievačom alebo pieckou na drevo.

Tento minidomček je určený pre dve osoby a jeho cena sa pohybuje okolo 65,000 amerických dolárov. Presťahovali by ste sa doň?

Stránky Greenmoxie a všetky foto © greenmoxie | Facebook | Instagram

Zdroj / Minidom z použitých materiálov na kolesách: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: