Rozhodli sa pre život v objatí prírody. Ich domček má 19 m² je sebestačný a efektívne využíva každý meter!

Pri výstavbe menších príbytkov treba maximálne využiť každý štvorcový meter. Niektoré veci v dome teda musia plniť viacero úloh, napríklad schodisko sekunduje ako úložný priestor, obývačka je zároveň aj spálňou a podobne. Práve pri takýchto stavbách sa naplno prejaví kreativita a predstavivosť človeka. Dnes vám predstavujeme Basecamp, útulný domček, ktorý maximálne efektívne využíva každý meter.

Postavili si ho a žijú v ňom Tina a Luke, horolezecký pár s intenzívnym vzťahom k prírode. Ich obydlie má len necelých 19 metrov štvorcových, no aj tak si v ňom nažívajú s komfortom. Okrem toho majú v chatke dosť úložného priestoru pre rozličné horolezecké vybavenie a k tomu s nimi spolunažívajú aj ich dva psy.

Minidom Basecamp je sebestačný, nakoľko má vstavané solárne panely, odchytáva a ohrieva dažďovú vodu a splašky fungujú ako kompost. Vstup do domčeka tvoria francúzske dvere, ktoré priestoru dodávajú potrebné svetlo. Popri stenách nájdete množstvo rôznych poličiek a skríň, obývačku tvorí gauč, ktorý je možné roztiahnuť pre prípadných hostí. Nad ním je ďalší úložný priestor, priamo oproti nemu vedú schodíky (so šuplíkmi) do manželskej spálne.

Samozrejmosťou je kuchynka, sprchový kút a úžasným bonusom je strešná terasa, na ktorej sa človek cíti ako v objatí prírody. Na prvý pohľad teda domček vyzerá miniatúrne, avšak vzhľadom na to, že každý meter štvorcový je využitý na 100%, poskytuje dostatok životného priestoru v priamom kontakte s prírodou. Klobúk dole.

Fotografie © Backcountry Tiny Homes Facebook | Zdroj / Minidom Basecamp: inhabitat

ZDIEĽAJ NA: