Svoje záhradky sa rozhodli posunúť o úroveň vyššie! Rozprávkovú atmosféru im dodávajú miniatúrne domčeky a s týmto návodom, to hravo zvládnete aj vy!

Pomaly podliehame čaru mini záhradiek a mini domčekov pre víly. Môžete si ich postaviť úplne v ktoromkoľvek kúte záhrady, na terase, či na balkóne. Tieto rozkošné mini dekorácie majú v sebe magický nádych. Možno nemáte možnosť postaviť si vlastný domček a upraviť jeho okolie. V mini verzii, ktorá je stále rozvíjajúcim sa trendom to však môže skúsiť úplne každý! Stačí vám na to čokoľvek maličké, prírodné materiály ako kamene, kúsky dreva či kôry, drevené nanukové paličky, mach, živé trvalky, kufrík, podnos alebo nádobu, mozaiky či piesok. Krásna dekorácia do interiéru aj exteriéru bude za malú chvíľu na svete.

Návod, ako na to

Kocková, kvádrová alebo oválna plastová nádoba, napríklad balenie od zmrzliny, vám môže poslúžiť ako základ domčeka. Oblepte ho kameňmi rôznych veľkostí čo najhustejšie k sebe. Nechajte priestor na okienka (z plastu, dreva, kôry alebo drôtikov) a dvere (nanukové paličky alebo kúsky dreva použite ako latky na drevených dverách). Šikmú strechu jednoducho vyrobíte z dvoch kusov dreva alebo plieškov, ktoré prilepíte k sebe. Pokryte ju machom, aby pekne zapadla do záhradky. Cestičku k domčeku vydláždite okruhliakmi. Blízko môžete vysadiť rôzne trvalky a doplniť o rozprávkové postavičky.

Extra tipy

Ak máte v záhrade stromy, stačí, ak na ne nízko (takmer pri zemi) nalepíte drevené dvierka a vyrobíte kamenný chodníček z okruhliakov, ktorý k nim vedie. Na balkóne zase dobre poslúži široký kvetináč. Okrem domčeka sa doň zmestia aj kvietky, mušle, či keramické dekorácie. Z nanukových paličiek môžete vytvoriť aj celý plot. Nezabudnite ani na piesok alebo farebný štrk – vytvoríte takto rôzne zaujímavé efekty.

Miniatúrne kamienkové domčeky na záhradu

Zdroj / Miniatúrne kamienkové domčeky na záhradu: pinterest

ZDIEĽAJ NA: