Mamička s tromi deťmi chcela po rozvode začať odznova a tak si sama postavila malý domček na brehu jazera

Kate Lewis Ebertová je slobodná mamička s troma deťmi, ktorá si sama postavila mini domček na brehu jazera Sylvan v Ohio s rozlohou 18 m². Momentálne jej rodinke slúži ako víkendový dom, ale pokojne by tam mohla tráviť celý rok. V neďalekom meste býva iba kvôli škole, do ktorej chodia jej deti.

Samotný domček má prednú i zadnú terasu. Vo vnútri na poschodí nájdete dve veľké postele. Dole je otvorený priestor, kuchyňa s barovým pultom a kúpeľňa so sprchou a kompostujúcou toaletou. Používa plynový generátor a vodu čerpá z jazera, následne ju filtruje a používa. Na zohriatie slúži piecka.

Základy, strechu a kostru stien postavila stavebná firma. Zvyšok ostal na pleciach Kate, no s menšími prácami jej pomáhali aj deti. Materiál nakupovala z iných stavieb, kde ostal prebytočný, alebo cez internetové stránky od konkrétnych ľudí, ktorí už tento materiál nepotrebovali. Najviac si užívala zariadenie interiéru a výrobu malých ozdôbok.

Starostlivá žienka myslí aj na iných. Plány stavby svojho domčeka predáva rôznym záujemcom a všetok zisk venuje na charitu. Tomu hovoríme superžena!

Mini domček postavený mamou

Fotografie © Kelley Lewis Ebert | Zdroj / Mini domček na brehu jazera: tinyhouseblog

ZDIEĽAJ NA: