Slovenský unikát! Zbierka básní 17 slovenských básnikov doplnená o fine art fotografie, ktoré sú plné emócií a myšlienok

Mladý fotograf Michal Zahornacký nás očaril už pred niekoľkými rokmi. Jeho snové fotografie pomaly spoznáva celý svet od Číny, cez Hong Kong, Shanghai, Poľsko, Belgicko či USA. Nezachytáva však iba dokonalé portréty, jeho snahou je povedať cez vizuálne dielo celý príbeh. Pred samotným fotografovaním si často načrtne skicu, ako by mal výsledok vyzerať a vie celkom presne, čo ním chce povedať. Balansuje na hranici skutočného a surreálneho sveta, preto si môže divák do fotografie premietnuť vlastné pocity a myšlienky.

O knihe Poems

Teraz prichádza s projektom, ktorý spája fotografie s básňami od sedemnástich slovenských autorov. Dielo sa snaží vydať knižne pod výstižným názvom Poems. Najskôr začal s tvorbou portrétov v interiéri, no po čase si vypýtali viac priestoru a vzduchu, preto sa vydal aj do lesov a polí. Hotové fotografie posunul do rúk básnikov spolu s ich názvami. Nič viac im o svojom koncepte neprezradil, a tak mali možnosť napísať svoje vlastné príbehy.

28 umeleckých fotografií • 17 slovenských básnikov • 1 unikátna kniha

Vydanie tejto jedinečnej knihy závisí od podpory ľudí, ktorých fascinuje spojenie sedemnástich poetov a jedného fotografa. V knihe nájdete okrem spomínaných básní aj backstage fotografie.

Stránka autora fotografií a plánovanej knihy: michalzahornacky

Miesto na podporu vydania knihy Poems a mená autorov básní: startovac

ZDIEĽAJ NA: