Favoriti za mesiac marec – výber toho najlepšieho z dielničiek slovenských a českých handmade tvorcov

Hľadáte novú kabelku, dekoráciu do bytu či prírodnú kozmetiku? Rozhodli sme sa inšpirovať vás výberom poctivých domácich značiek. Stoja za nimi kreatívni ľudia, ktorí milujú krásu, kvalitné produkty a ručnú tvorbu. Ale dosť bolo úvodných slov, pusťme sa do zoznamovania!

Lucy Loves

Z výrobkov značky Lucy Loves dýcha neha, pôvabná ženskosť a pozitívna energia. Momentálne sa venuje najmä grafike a tvorí printy, vytlačené na štruktúrovanom papieri vyššej gramáže. Po zarámovaní vás môžu každý deň motivovať trefnými nápismi, alebo jednoducho skrášľovať váš domov. Lucy Loves ponúka okrem inšpiratívnych printov aj praktické organizéry na plánovanie produktívnych dní. Prešla však rôznymi fázami – výrobou zošitov s vlastnou grafikou, pohľadníc, scrapbookingových dielok či dokonca autorských pečiatok. Preto sa už teraz tešíme, čo nové vymyslí!

Lucy Loves nájdete tu: lucyloves.sk | facebook | instagram | youtube

Woodyman

Domček pre mačky môže byť dizajnovou záležitosťou. Ak nám neveríte, určite ste ešte nevideli tvorbu značky Woodyman, ktorá je známa práve originálnymi a modernými brezovými domčekmi pre chlpaté stvorenia. Pracuje prevažne s drevom, teda nová hračka a zároveň príbytok mačky bude ozaj kvalitný. Slúžia na spánok, na oddych aj na hranie. Majú na sebe mnoho otvorov na špehovanie, preliezanie, skrývanie sa a číhanie na korisť. Okrem domčekov vyrába taktiež poličky pre mačky vystlané chlpatým alebo obyčajným kobercom, z ktorých môžete vyskladať zábavnú preliezačku.

Woodymana nájdete tu: sashe | facebook

Poppy Cat

Nádherné zápisníky, albumy a skicáre značky Poppy Cat potešia každého oddaného milovníka papiera. Radi kreslíte, píšete vlastné básne, alebo potrebujete denník, v ktorom si usporiadate myšlienky? V tom prípade neveríme, že odoláte. Od rezania papierov až po viazanie zápisníka – všetko je vyrobené ručne. Poppy Cat na mieru upraví celkový štýl zápisníka či fotoalbumu. Okrem nádhernej obálky si môžete zvoliť aj špeciálne vnútorné listy. Linajkové, čisté, farebné, recyklované či stránky hrubšej gramáže na skicovanie… Všetky vaše papierové priania sa v tejto čarovnej dielničke splnia!

Poppy Cat nájdete tu: sashe | instagram | facebook

Blubery

Slovenská značka Blubery spája elegantný a originálny štýl s ekologickými myšlienkami. Tvoria pre ľudí, ktorí uprednostňujú kvalitné a zdravé prírodné materiály šetrné k pokožke, obľubujú jedinečnosť a doprajú si aj niečo nezvyčajné. Pracujú najmä s jemným ľanom, z ktorého šijú pre dámy, pánov aj pre deti. Každý kúsok je pritom originálom inšpirovaným prírodou. Venujú sa tiež tvorbe autorských bytových doplnkov z ručne maľovaného a potlačeného textilu z kvalitných ľanových látok. Nájdete u nich posteľnú bielizeň, vankúše, kuchynský textil, doplnky a hračky pre deti.

Blubery nájdete tu: sashe | facebook | sashe-Bluberyhome | instagram | blubery.sk

Tato

Tetovanie môže byť aj bezbolestné, dočasné a každý týždeň nové. Tato to vie a preto prináša veselé kresby na kožu. Vo svojej tvorbe sa zameriava v prvom rade na deti a prináša im motívy pirátov, zvieratiek, alebo super štýlovú pomôcku ako odlíšiť pravú ruku od ľavej. Tetovania, alebo ako ich volá tato – tatovačky – myslia aj na skôr narodených. Preto vymyslel hravé kúsky pre zaľúbených s nápismi ako „bozkaj tu“ alebo „šteklivá zóna“. Ponúka super darček pre svadobčanov, ktorý ich určite zabaví a od Vianoc sa pustil aj do výroby antistresových omaľovánkových pohľadníc.

Tata nájdete tu: sashe | facebook

Modrá púpava

Modrá púpava je malá rodinná firma pôsobiaca v srdci Slovenska. Nájdete u nich poctivú prírodnú kozmetiku, ktorá prospieva zdraviu a kráse pokožky – od mydiel, cez pleťové oleje, balzamy, kúry až po regeneračné krémy. V ich produktoch dominujú chemicky neupravované (nerafinované a nehydrogenované) rastlinné oleje a maslá a nájdete v nich aj účinné bylinné extrakty vlastnej výroby, či vysoko regeneračný slimačí sekrét. Produkty nie sú testované na zvieratkách. Voňavé kúsky prírody ponúkajú pre všetky vekové kategórie a radi vám pomôžu pri výbere.

Modrú púpavu nájdete tu: modrapupava.sk | sashe | fler | facebook

MÔJ originál

Chcete mať doma aj vy niečo originálne a dať prednosť ručnej tvorbe pred komerčnými výrobkami? Šikovná žienka Barbora Slabejová (MÔJ originál) svoj voľný čas venuje tvorbe originálnych dielok. Inšpiruje ma vidiecky, vintage a romantický štýl a tak isto techniky scrapbooking a cardmaking. Najradšej tvorí diáre, receptáre a zápisníky. Baví ju však aj maľovanie na textil, preto ručne zdobí obliečky na vankúše. Dom či byt vám rada zútulní dekoratívnymi sviečkami alebo tabuľkami s patinou. Viac o jej papierových i látkových výrobkoch vám už prezradí návšteva jej facebookovej stránky.

Barboru Slabejovú nájdete tu: Môj originál

Bižu-Tina

Pri značke Bižu-Tina zbystria všetky parádnice. Pošteklí totiž naše stračie bunky a navnadí na nákup milión prvých náušníc či brošničiek. Nájdete u nej námornícke prúžky, retro bodkované kúsky, domčeky na ušká, ale aj veselé vtáčiky, rybky, či zajace. Na svoje si prídu milovníčky nenápadných napichovačiek v jemných farbách, ale aj výrazné žienky, ktoré sa neboja dlhých visiacich náušníc a pestrosti. Obľúbený motív srdca ponúka hádam v každej farbe, ktorá existuje, tak sa na ne bežte pozrieť. Medzi jej top materiály patria drôty, samoschnúca hmota, farby a pre túto značku typická patina.

Bižu-Tinu nájdete tu: sashe | facebook | fler

Dartaška

Kabelky, nákupné tašky, obaly na mobil či peňaženky – to všetko nájdete u Dartašky. Jej tvorbu charakterizujú vzorované látky, ručne maľované ornamenty a láska k žiarivým farbám. Vlastné strihy často dopĺňa farbami na textil. Výsledkom je vždy originálny kúsok, ktorý nemá nikto iný. Výrobky vďaka pestrým farbám človeka nabíjajú pozitívnou energiou. Na svoje si však prídu aj romantické duše so slabosťou pre kvetinky a pastelové farby. U Dartašky privolávajú jar aj nové kabelkové kúsky, ktoré zakvitli folkovými vzormi. Môžete ich dokonca doplniť o tričká v podobnom duchu.

Dartašku nájdete tu: dartaska.cz | facebook

Zepire

A na záver tip pre všetky kreatívne duše a tvorcov. Handmade portál Zepire spája viacerých slovenských i českých tvorcov a remeselníkov, ktorí tam predávajú svoju ručnú prácu. Na Zepire.com nájdete nádherné originálne šperky, doplnky, dekorácie či hračky, ktoré autor s láskou prispôsobí vašim predstavám. Ak tiež radi tvoríte, môžete si tam zadarmo založiť svoj vlastný obchodík a ponúkať tak výsledky svojej fantázie širokej verejnosti.

Máte záujem sa tiež takto zviditeľniť? Napíšte nám na spolupraca@kreativita.info

ZDIEĽAJ NA: