Už tri roky nosí do práce to isté oblečenie každý deň! Drobná zmena životného štýlu má u ľudí veľký ohlas

Pre mnohých ľudí je nemysliteľné, aby si vzali počas pracovného týždňa dvakrát ten istý outfit a často sa prezliekame aj viackrát do dňa. Kreatívna riaditeľka Matilda Kahl sa nebála toto módne tabu narušiť a chodí v tom istom oblečení už celé 3 roky. Samozrejme, nenosila iba jediný top s jedinými nohavicami, avšak všetky topy a všetky nohavice boli úplne rovnaké. Po troch rokoch ju nikto nepranieruje – práve naopak, stala sa ikonou a mnohí ju obdivujú a napodobňujú a nosia do práce to isté oblečenie.

Jej pracovný outfit vyzerá takto – každý deň rovnako!

Kúpila si 15 bielych hodvábnych blúzok a tri čierne nohavice – takto vyzerala je „pracovná uniforma“ doplnená o čiernu šnúrku, z ktorej si uviazala pod golierom mašličku.

Jej kolegovia zo začiatku nechápali, o čo presne jej ide, Matilda sa však cítila oveľa slobodnejšie. Nadriadení jej dokonca ponúkali zvýšenie platu, aby si mohla kúpiť nové oblečenie, ona však bola úplne spokojná vo svojom outfite. Nešlo jej pri tom o šetrenie peňazí, ale skôr o ušetrenie svojej energie – nemusela sa každé ráno rozhodovať, čo si vezme na seba.

Práca v reklamnej agentúre zahŕňa milióny malých rozhodnutí a kreatívnych výziev. Matilda nechcela vyčerpať svoje nápady pri voľbe oblečenia – teda aspoň počas pracovného týždňa. Naopak, počas víkendov sa vybláznila a volila farebné a nezvyčajné kúsky a kombinácie.

Jej oblečenie spĺňalo všetko, čo si priala – vyzeralo profesionálne, chic a jednoducho. Hodilo sa do jej pracovného prostredia. Dala si záležať na tom, aby mala dostatok kúskov oblečenia a nemusela neustále prať. Každý deň outfit dopĺňa sakom alebo bundičkou.

Po uverejnení jej článku v Harper’s Bazaar sa zdvihla vlna nadšenia. Samotná Matilda neverila, že by jej takéto jednoduchá zmena v živote mohla priniesť toľko pozitívneho – viac času, menej stresu a inšpirovanie tisícov ďalších ľudí.

Upozornila takto aj na fakt, že muži často nosia do zamestnania tie isté obleky a nikto od nich neočakáva každodenné zmeny outfitu. Jej spolupracovníci v Saatchi & Saatchi dokonca založili „Deň, keď sa oblečieme ako Matilda“ – skvelá podpora, čo poviete?

Zdroj / Matilda Kahl nosí do práce 3 roky to isté oblečenie: businessinsider

ZDIEĽAJ NA: