Máte problémy v posteli? Poradíme vám, ako sa naštartovať

Zostať sexuálne fit a predchádzať najčastejším sexuálnym poruchám sa snaží množstvo párov na celom svete. Nie je to teda žiadny nezvyčajný problém, čo ale neznamená, že ho treba podceňovať. Práve naopak. Páry alebo jednotlivci by sa mali snažiť tieto nedostatky zo vzťahu a postele čím skôr odstrániť, pretože v konečnom dôsledku môžu znamenať nielen ohrozenie zdravia, ale aj krach celého vzťahu.

Existujú rôzne dôvody, prečo prichádzajú tieto problémy do vášho života príliš skoro. Podľa prieskumov je dôvodom častého zlyhania mužov vyvíjaný tlak na podávaný výkon. Ak sa ale muž venuje pohlavnému styku s vysokou mierou stresu, môže sa stať, že prídu problémy.

Za zlyhaním môžu byť aj fyzické problémy, ako je ochorenie štítnej žľazy či zápal prostaty. V každom prípade to nikdy nie je dôvod na to, aby ste sa so situáciou zmierili a ďalej „trpeli“. Spôsobov, ako zlepšiť erekciu predsa existuje veľmi veľa.

Vyhýbajte sa nadváhe a pravidelne cvičte

Aby ste ako pár zostali sexuálne fit do vysokého veku, treba eliminovať fyzické rizikové faktory a vzťah pestovať. Životný štýl priateľský k sexu znamená vyhýbať sa nadváhe a pravidelne cvičiť. Vytrvalostný tréning trikrát týždenne po dobu jednej hodiny podporuje potenciu, trikrát týždenne silový tréning zvyšuje hladinu testosterónu.

Nepodceňujte spoločné rozhovory

S pribúdajúcim vekom sa páry musia prispôsobiť aj fyzickým zmenám: bolesť či iné chronické ochorenia menia ich sexuálny život. Páry sa preto musia medzi sebou rozprávať a povedať si, čo je pre nich dobré. Podľa prieskumov chce byť veľa ľudí sexuálne aktívnych aj vo vyššom veku, takže jediné, čo treba urobiť, je odstrániť fyzické aj psychické prekážky, o ktorých sa ale musíte spoločne rozprávať.

Spestrite si intímne chvíle

Ďalším dobrým spôsobom, ako vyhnať z postele nudu, je spestriť si intímne zblíženie pomocou hračiek alebo obľúbených BDSM praktík. Tak, ako exotické korenie v lahodnom pokrme, aj erotické hračky a praktiky môžu oživiť váš nudný život v posteli. Len si treba vybrať správne a zahodiť ostych z ich používania v praxi.

Pomôžte si stravou

Láska ide cez žalúdok, ak preto jete rozumne a zdravo, nemali by u vás nastať výrazné problémy v posteli. Okrem zdravých pokrmov a potravín však existuj aj tie, ktoré chuť do sexu podporujú prekrvením a nabudením tela.

Ide napríklad o zázvor, škoricu, čili alebo melón. Pravý manuka med má vysoký obsah minerálu, ktorý podporuje tvorbu ženského pohlavného hormónu estrogénu. Vitamíny skupiny B zasa pomáhajú pri produkcii testosterónu, čím sa podporuje pocit potešenia. Okrem toho med zvyšuje hladinu oxidu dusnatého v tele, čím uvoľňuje svaly a podporuje krvný obeh. Aj tieto ingrediencie sa preto môžu stať vo vašom sexuálnom živote veľkou podporou.

Zdroj obrázka: gpointstudio/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov