Máte malý byt? Pomocou týchto 4 tipov ho efektívne zariadite

Myslíte si, že v malom byte nie je možné komfortne bývať? Čítajte ďalej a my vás presvedčíme o opaku. Pretože stačí len jedno – prakticky ho zariadiť.

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/utulny-interierovy-dizajn-kuchyna-nabytok-8082559/

Zariadiť byt je v porovnaní s domom určite náročnejšie. Týka sa to najmä jeho priestorových možností. Čo ak máte skutočne malý byt alebo dokonca 1-izbák? Aj z malého bytu môžete vyčarovať skutočné skvelé bývanie. Tu sú naše 4 užitočné tipy, ako na to.

Chcete získať zľavu z ceny nákupu, dopravu zdarma alebo kombináciu oboch? Využite zľavové kupóny na nábytok a bytové doplnky.

Správna dispozícia

Pozeráte sa na prázdny priestor bytu? Predstavujete si, do ktorého rohu čo umiestnite? Môže to byť pekná predstava. Avšak, do vášho bytu sa nemusí zmestiť všetko podstatné.

Ak si nie ste istí, obráťte sa na profesionálov. Najmä vtedy, ak je tvar bytu netypický, napríklad úzky a dlhý.

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/utulny-byvanie-stol-lampa-7534272/

Preč s priečkami

Nepraktické priečky sa nachádzajú hlavne v starších bytoch. Ak neplnia žiadnu funkciu, odstráňte ich. Nielenže váš priestor opticky zmenšujú, ale ochudobňujú vás aj o svetlo.

Svetlé farby

Šikovným trikom na optické zväčšenie malého bytu sú svetlé farby. Nielen na stenách, ale aj na nábytku a doplnkoch. Nehovoríme, že všetko musí byť biele. Kontrasty sú vítané aj v rámci interiérového dizajnu.

A čo s nábytkom?

To je asi najdôležitejšia otázka, ktorú si kladiete. Výber nábytku hrá najväčšiu rolu pri tom, ako váš byt vyzerá. Poďme si o ňom povedať postupne. Veľká kuchyňa, žiaľ, nepatrí do malého bytu. Naopak, malá a praktická dokonalo splní svoj účel.

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/interierovy-dizajn-kuchyna-skrinky-pult-6969988/

Rovnako je to so šatníkom. Namiesto veľkej skrine stavte na vstavanú skriňu na mieru. Cena za ňu môže byť vyššia, no poskytne vám veľa úložného priestoru.  Navyše, efektívne ušetrí priestor.

Aké sú vaše možnosti v rámci spálne? Posteľ môžete vyriešiť 2 spôsobmi. Prvým je skladacia posteľ. Večer ju rozložíte a cez deň vám zväčšuje obytný priestor. Druhou možnosťou je pohovka. Pre návštevy poslúži ako pohodlný gauč a neskôr ju jednoducho zmeníte na posteľ.

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/dom-utulny-architektura-interierovy-dizajn-4665034/

Hľadáte praktický skladací nábytok pre zjednodušenie bývania? Teraz je ideálny čas nakupovať – prebieha Sconto výpredaj. V malých bytoch oceníte posuvné dvere. Zaberú minimálne množstvo miesta, a zároveň ich súčasné prevedenia zapadnú štýlom do každého bytu.

V kúpeľni využite každý centimeter. Sprchový kút, umývadlo, toaleta a práčka by mali byť dômyselne rozmiestnené v priestore. Vhodnou voľbou sú aj skrinky na mieru pod umývadlo. Viac naozaj nepotrebujete.

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/architektura-interierovy-dizajn-zachod-drevene-dvere-1910472/

Máte už lepšiu predstavu o tom, ako váš malý byt zariadite? Držte sa našich rád a dosiahnete nezaplnený, vzdušný a pritom útulný priestor.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov