Šikovný 3D ilustrátor vytvoril dokonalé vizualizácie zvierat. Vyzerajú ako ozajstné hračky z dreva

Niekedy je plátnom papier, niekedy ľudské telo a občas to býva aj obrazovka počítača. Na nej tvoria najmä ilustrátori a grafici, medzi ktorých patrí aj 3D umelec Mat Szulik z Poľska. Jeho výtvory existujú síce len v digitálnom svete, reprodukovanom pomocou zobrazovacích zariadení, nič im to však na kráse neuberá.

Jeho séria s názvom PolyWood v1.0 pozostáva z 3D modelov rôznych zvierat, ktoré sú akoby „potiahnuté“ drevenou textúrou. Vyzerajú teda ako vyrezávané, aj keď ide v podstate o 3D grafické objekty. Ich ďalším špecifikom je ich geometrický tvar. Je lomený, teda polygónový, čo im dodáva zasa digitálny nádych (v porovnaní s drevom). Pri pohľade na jeho dielo sa človek až čuduje, že nejde o fotografie skutočných vyrezávaných sošiek.

Mat Szulik drevene 3D vizualizacie zvierat 1 Mat Szulik drevene 3D vizualizacie zvierat 2 Mat Szulik drevene 3D vizualizacie zvierat 3 Mat Szulik drevene 3D vizualizacie zvierat 4 Mat Szulik drevene 3D vizualizacie zvierat 5 Mat Szulik drevene 3D vizualizacie zvierat 6 Mat Szulik drevene 3D vizualizacie zvierat 7

Stránka autora: behance | Zdroj / 3D vizualizácie: thisiscollosal

ZDIEĽAJ NA: