Narodil sa bez rúk, no svoj sen o kreslení nikdy nevzdal. Jeho obrazy sú úžasné!

Už sme vám predstavili viacero umelcov, ktorí kreslili tzv. hyperrealistické výtvory, ktoré pripomínajú fotografie, no pritom vznikli pomocou ceruzy. Ide o obdivuhodnú prácu, nie je však až taká zriedkavá. Takýmto kresbám sa venuje aj poľský umelec Mariusz Kedzierski a na tom by nebolo nič zvláštne, nebyť toho, že tento 23 ročný mladý muž nemá ruky.
Prečítali ste to správne, Mariusz kreslí tieto úžasné diela aj bez správne vyvinutých horných končatín. Umeniu sa venuje už sedem rokov, má za sebou viac než sedemsto kresieb, pri ktorých strávil vyše 15 000 hodín! Z roku 2013 má aj prestížne druhé miesto z umeleckej súťaže vo Viedni.
Jeho posledné výtvory vznikali počas cesty naprieč európskymi mestami – navštívil ulice Berlína, Amsterdamu, Londýna, Paríža, Barcelony, Marseille, Benátok, Ríma a Atén. Svojím dielom sa snaží inšpirovať ostatných a ukázať im tak, že všetky hranice, sú len v našich hlavách.

Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 1 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 2 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 3 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 4 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 5 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 6 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 7 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 8 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 9 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 10

Mariusz Kedzierski kreslí

Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 11 Mariusz Kedzierski umelec bez ruk 12

Zdroj / Mariusz Kedzierski a jeho kresby: Facebook

ZDIEĽAJ NA: