Mladý pár si za 600€ a 3 týždne práce postavil krásny domček z recyklovaných materiálov so všetkým, čo potrebujú

Manželský pár z americkej Montany – Alla a Garrett – radi spolu pracujú na rôznych projektoch. Rastúci trend bývania v dodávkach a malých domčekoch ich inšpiroval natoľko, že Alla dostala nápad postaviť si jeden na záhrade. Fascinuje ju, že malý domček dokáže na obmedzenom priestore pojať všetky nevyhnutné veci, ako je malý sporák, veľa úložných priestorov, umývadlo… A samozrejme aj dômyselne vyrobený nábytok, ktorý má často viac funkcií.

Fotografka Alla sa inšpirovala na internete, najmä na sociálnych sieťach a na YouTube. Našla tam nevšedný záhradný domček, ktorý postavil Derek Diedricksen. Je v tvare písmena A a má rozlohu 7,5 , čo im úplne stačilo. Od autora si kúpili návrh stavby a spolu s materiálom do domčeka investovali v prepočte 600 eur. V ich prípade ide iba o prechodné bývanie, takže v domčeku majú len prenosnú toaletu. Elektrinu získavajú zo solárnych panelov na streche. Domček stojí na vyvýšenej terase a pohodlne ubytuje dvoch ľudí.

Sedačky sa ľahko premenia na postele. Základný materiál stavby je drevo, preto sa naň ľahko nabíjali rôzne police a úložné priestory, napríklad na riad. Namiesto jednej dovolenky ostali manželia doma a venovali sa stavbe. Zvládli to úplne sami, užili si tvorivé chvíle a trvalo im to iba 3 týždne.

Jedna zo šikmých stien sa dá otvoriť tak, že domček je prepojený so záhradou. Krásny výhľad si užívajú aj z mini terasy. Na domčeku, ktorý môže slúžiť aj ako ubytovanie pre hostí, sú najdrahšie solárne panely. Ostatný materiál získali najmä od rodiny a známych. Recyklovali staré trámy i nepoužívané okienko z karavanu.

Zdroj a foto / Stavba malého domčeka na záhrade: allaponomareva | via curbed

ZDIEĽAJ NA: