Na stenu začali lepiť pásku a maľovať. Keď uvidíte ten výsledok, budete to chcieť domov tiež!

Chcete mať vo svojej domácnosti originálnu stenu? Možno ste uvažovali nad tapetou, kamenným alebo dreveným obkladom… Ale čo tak vyskúšať toto jednoduché riešenie, ktoré vyzerá ako od špičkového dizajnéra? Namaľujte si stenu vlastnoručne ako tieto šikovné žienky!

Budete potrebovať:

  • valčeky a štetce na maľovanie,
  • maliarsku lepiacu pásku, ktorá nepoškodzuje omietku,
  • rôzne farby na stenu,
  • igelit alebo látku, ktorou ochránite podlahu od fľakov.

Návod ako postupovať

1. Stenu najskôr očistíme od prachu a prípadných fľakov. Ak sme sa rozhodli najskôr natrieť celú stenu novou farbou, urobíme to, a necháme ju úplne zaschnúť. Ideálny podklad je neutrálny – biely, šedý či béžový.

2. Na umytú alebo nanovo natretú stenu, ktorá je už úplne suchá, nalepíme maliarsku pásku. Vytvárame pri tom rôzne geometrické tvary – trojuholníky, mnohouholníky, tenké pásiky a iné.

3. Na stene sme vytvorili ako puzzle, ktoré do seba zapadajú. Vyberieme si rôzne farby, ktoré navzájom ladia, alebo vytvárajú zaujímavý kontrast a jednotlivé priestory medzi páskami vymaľujeme. Nebojme sa popustiť uzdu fantázie, takmer akákoľvek voľba bude nakoniec vyzerať dobre. Niektoré priestory medzi páskou nemaľujeme a nechávame ich v základnej farbe.

4. Po odlepení pásky sa objavia čisté ostré línie základnej farby. A máme hotovo!

Maľovanie geometrických tvarov na stene

Zdroj / Maľovanie geometrických tvarov na stene: youtube

ZDIEĽAJ NA: