DIY nápad a návod na maľovanie bez farieb, kde kvety a listy poslúžia ako pečiatky

Pri mnohých technikách maľovania sa nejednému z nás zastavuje dych a rozmýšľame, ako také niečo dokáže vlastnými rukami namaľovať obyčajný človek. Nuž, keď sa rozdával talent na maľovanie, možno ste boli v inom rade. No stačí, ak máte šikovné ruky a náš tip na maľovanie poľahky premeníte na umelecké dielo. Počuli ste už o niečom takom, ako je maľovanie bez farieb?

K tomuto maľovaniu nielen, že nepotrebujete farby, no zbytočný bude aj štetec alebo klasická ceruzka. Skúste namaľovať kvety priamo kvetmi. Čo na to potrebujete? Vystačíte si iba s výkresom, papierovou utierkou, konkrétnym kvetom alebo listom a s kladivkom. Že vám kvety a kladivo nejdú dokopy? Občas aj tie najčudnejšie kombinácie vytvárajú fascinujúce diela.

Návod ako na to

  1. Na výkres položte kvet alebo list, ktorý nájdete v záhradke alebo na lúke.
  2. Prekryte ho papierovou utierkou a postupne po ňom prejdite kladivkom. Akoby ste pribíjali malé neviditeľné klinčeky, akurát, že na to nepotrebujete veľkú silu.
  3. Keď utierku odkryjete, na papieri vám ostane odtlačok kvetu a vyzerá, akoby ste ho práve namaľovali farbami. Môžete vyskúšať rôzne kvety, či namiesto výkresu použiť látku alebo iný podklad.
  4. Ak na svoj výtvor zaviažete stužku, môžete si ozdobiť interiér Vášho domu alebo ním poteším svojho blízkeho. Experimentujte a takouto zaujímavou technikou zabavíte nielen deti, no istotne sa vybláznite aj vy!


ZDIEĽAJ NA: