Recept na malinové makarónky – sladké pokušenie vo vášnivo červenej farbe, ktoré si zamilujete!

Francúzske makarónky s talianskou príchuťou? To chcete! Sú sladké, ružovo-červené a okrem osviežujúcej chuti malín im vládnu aj mandle a biela čokoláda. Malinové makarónky sú krehké, lahodné a krásne na pohľad – jednoducho ideálny dezert!

Ingrediencie:

 • 150 g mandľovej múčky,
 • 150 g práškového cukru,
 • 4-5 čajových lyžičiek zamrznutých sušených malín bez semienok pomletých na prášok,
 • 55 g vaječných bielkov (z dvoch malých vajíčok),
 • štipka červeného potravinárskeho farbiva,
 • 55 g vaječných bielkov na vyšľahanie snehu (z dvoch malých vajíčok),
 • štipka soli,
 • 150 g kryštálového cukru,
 • 38 ml vody (približne 2 a pol polievkovej lyžice).

Na krém z bielej čokolády a malín:

 • 150 g čerstvých alebo mrazených malín,
 • 30 g kryštálového cukru,
 • 80 g šľahačkovej smotany,
 • 230 g bielej čokolády posekanej na malé kúsky alebo čokoládových peniažtekov,
 • 4-5 čajových lyžičiek zamrznutých sušených malín bez semienok pomletých na prášok.

Návod ako postupovať

 1. Najskôr začnite prípravou čokoládovo-malinového krému. Maliny a cukor vložte do malého hrnca a priveďte ich za stáleho miešania do varu. Nechajte ich približne 5 minút pobublávať, kým sa zmes nezahustí a potom ich dajte preč z ohňa. Preceďte ich cez sitko, aby ste odstránili kôstky a dajte ich bokom.
 2. Smotanu a bielu čokoládu dajte do malého hrnca. Pridajte malinovo-cukrovú zmes z predchádzajúceho kroku spolu s mrazeným malinovým práškom a červeným farbivom (farbivo môžete vynechať). Pri nízkej teplote roztopte čokoládu. Krém premiestnite do inej misky a nechajte úplne vychladnúť pri izbovej teplote. Potom ho vložte do chladničky.
 3. Pripravte si samotné makarónky. Dva plechy vysteľte papierom na pečenie. Môžete si na nich dopredu nakresliť kruhy s priemerom 2,5 centimetra, ktoré vám pomôžu dávkovať primerané množstvo snehového cesta. Pripravte si aj cukrárske vrecko s rovným kruhovým koncom s priemerom 1 centimeter. Rúru predhrejte na 150°C.
 4. Pomocou kuchynského robota zomeľte mandľovú múčku a práškový cukor. Výsledkom by mal byť jemnučký prášok, ktorý ešte preosejete. Hrubšie kúsky, ktoré neprejdú cez jemné sitko, vyhoďte.
 5. V malej miske zmiešajte dve bielka s červeným potravinárskym farbivom. Premiešajte ich dôkladne, aby sa úplne prepojili. Potom ich vylejte na mandle s cukrom.
 6. Druhé dve bielka posypte soľou a pripravte do misky.
 7. V malom hrnci zohrievajte pri strednej teplote kryštálový cukor. Použite teplomer na zmeranie jeho teploty. Keď dosiahne 112°C, začnite mixovať bielka so soľou. Pri teplote 118°C pridajte sneh z bielkov na roztopený cukor a neustále mixujte ďalej. Mixujte kým sa netvoria lesklé špičky.
 8. Sneh z bielkov zľahka vmiešajte do mandľovej múky s cukrom. Cesto spracúvajte pokiaľ pri zdvihnutí varešky nesteká hrubá lepkavá „stuha“ cesta.
 9. Naplňte cestom cukrárske vrecko.
 10. Na plech nastriekajte kolieska s priemerom 2,5 centimetra tak, aby boli rovnomerne rozložené so vzájomnou vzdialenosťou minimálne 2 centimetre.
 11. Niekoľkokrát plechom silno pobúchajte po stole – zbavíte sa tak vzduchových bubliniek a makarónky budú plochejšie.
 12. Makarónky pečte 20-24 minút. Pred tým, ako ich preložíte z plechu na tanierik, ich nechajte trochu vychladnúť.
 13. Povyberajte páry makróniek, ktoré k sebe dobre sedia. Cukrárske vrecko naplňte krémom a malinové makarónky pospájajte.
 14. Hotové koláčiky vložte do chladničky minimálne na jeden deň pred podávaním. Servírujte ich pri izbovej teplote – teda ich z chladničky vyberte aspoň hodinu vopred. Dobrú chuť!

Malinové makarónky

Zdroj / Malinové makarónky: youtube

ZDIEĽAJ NA: