Na dezertoch tvorí malé svety aj s ich drobnými obyvateľmi, ktoré rozprávajú vlastný príbeh

Spomínate si na cukrára, ktorý vytváral na tortách miniatúrne svety s drobnými postavičkami? Spomienky si môžete oživiť v predošlom článku o talianskom cukrárovi Matteovi Stucchi. Svet okolo nás sa neustále mení a tak aj k Matteovi prichádzajú nové nápady na tvorbu a my vám ponúkame tie najzaujímavejšie.

Podľa 26-ročného cukrára je vzhľad dezertu rovnako dôležitý, ako jeho chuť. Doviedol ho do dokonalosti, keď si jeho drobný ľudkovia z cukrového sveta plachtia na torte či užívajú kúpeľ v termálnych jazierkach. Niektoré torty skladá žeriav, na iné práve nalievajú čokoládový asfalt. Wafle poslúžia ako múr pre balkóny, kde si povešajú sladké oblečenie. Jednoducho – Matteova mama asi nevravela, že jedlo sa je a nesmie sa s ním hrať. Nám jeho hravé dielka vyčarili úsmev na tvári, preto je to v tomto prípade úplne v poriadku.

Na tortách a zákuskoch tvorí malé svety aj s ich drobnými obyvateľmi. Je ťažké sa do nich zahryznúť a zničiť jeho umelecké diela!

View this post on Instagram

Non so voi, ma ora ho capito perché la farina di pistacchio costa così tanto ahahah, occorre un sacco di lavoro per ottenerla e soprattutto non basta avere un mixer casalingo ahahah😂😂 I do not know about you, but now I understand why the pistachio flour costs so much hahaha, you need a lot of work to get it and especially not enough to have a home mixer hahaha😁😎 #pistacchio #cioccolato #chocolate  #pistachio #crostata #diyfoodys #work #fields #campo #happiness #biscuits #heart #biscotti #agricoltura #dolciitaliani #dessert #fragole #sweet #cheesecake #tiramisu #ganache #colazione #emergency #golosità #cream #cupcakeproject  #food_instalove #love #agriculture #cuore

A post shared by Matteo Stucchi (@idolcidigulliver) on

View this post on Instagram

Ogni Natale🎄, centinaia di omini di pan di zenzero sono sottoposti ad uno stress immenso, fermiamo questa tortura✋🏻! Fai come me, regalagli una giornata alle terme di cioccolato🍫 e vedrete che diventeranno ancora più buoni. Ps: il servizio di lavaggio e stiratura è in omaggio.😂😁 Every Christmas🎄, hundreds of gingerbread men are subjected to an immense stress, stop this torture! Do as I do, give him a day at the chocolate spa and you will see that they will become even more good. Ps: The washing and ironing service is complimentary😁 #gingerbread #cioccolato #chocolate  #natale #cream #christmas #noel biscuit #passion #happiness #cioccolata #fantasia #biscotti #nature #natura #dessert #dolci #sweet #cheesecake #tiramisu #ifpgallery #colazione #adventure #spa #fantasy #cupcakeproject  #terme #love #relax #amore

A post shared by Matteo Stucchi (@idolcidigulliver) on

Stránka autora a foto © Matteo Stucchi

Zdroj / Miniatúrne svety na zákuskoch a tortách – Matteo Stucchi: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: