Kamene mu slúžia ako maliarske plátno. Dáva im podobu zvieratiek

Ak si myslíte, že maľby na kameň a skaly boli iba výsadou prehistorický umelcov, nemáte tak celkom pravdu. Aj dnes sa totižto nájdu kreatívci, ktorí si zvolili takéto „plátno“ na svoju umeleckú sebarealizáciu. Patrí k nim aj Roberto Rizzo Pittore z Talianska – jeho špecializáciou sú maľby zvierat.

Tento talentovaný pán kamene zbiera pri riekach a na plážach a mení ich na zvieratká. Okruhliaky majú totižto veľmi špecifický tvar, ktorý presne zapadá do jeho umeleckej koncepcie. Pozrite sa na kamene, ktoré sa veľmi jednoducho a kreatívne zmenili v zvieratá. Jednoducho to však, samozrejme, iba pôsobí, Robertova tvorba je precízna a plná detailov. Výsledky akoby z oka vypadli svojim reálnym predlohám.

roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-1 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-4 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-6 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-8 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-9 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-13 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-2 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-3 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-7 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-11 roberto-rizzo-pittore-malby-zvierat-na-kamene-10

Stránky umelca / Maľby zvierat na kameňoch: robertorizzo | facebook | Zdroj: creativinvista

ZDIEĽAJ NA: