Na steny budov chce namaľovať 50 tisíc včiel po celom svete. Krásne! Ako maľby, tak aj myšlienka

Bzučanie včiel v nás evokuje skôr nepríjemné pocity, nakoľko tento malý hmyz sa u nás neteší príliš veľkej popularite. Je to však škoda, nakoľko ide o veľmi užitočný druh, ktorý má nezanedbateľný prínos svetovému ekosystému. Okrem lahodného medu a iných produktov nám včely medonosné opeľujú rastliny, čím nám dávajú stravu. Ak by vyhynuli, čakal by nás zrejme smutný koniec.

Aj napriek tomu dochádza k globálnemu úbytku včelínov. Na tento fakt sa rozhodol poukázať umelec Matt Willey z New Yorku. Vybral si veľmi originálny spôsob – na múry budov po celom svete chce namaľovať presne 50,000 včiel. Presne takýto počet je totiž potrebný na udržanie úľa v rovnováhe. Naozaj pekná iniciatíva s názvom Good of the Hive, ktorá je navyše esteticky na veľmi vysokej úrovni.

matt-willey-malby-vciel-na-stenach-1 matt-willey-malby-vciel-na-stenach-2 matt-willey-malby-vciel-na-stenach-3 matt-willey-malby-vciel-na-stenach-4 matt-willey-malby-vciel-na-stenach-5 matt-willey-malby-vciel-na-stenach-6 matt-willey-malby-vciel-na-stenach-7 matt-willey-malby-vciel-na-stenach-8 matt-willey-malby-vciel-na-stenach-9

Stránka iniciatívneho umelca: thegoodofthehive | Zdroj: thisiscolossal

ZDIEĽAJ NA: