Šikovná Martinka vyrába taburetky oblečené do háčkovaných zvieratiek – originálny kus nábytku pre radosť našich najmenších

Detstvo má byť veselé a hravé, preto svojim najmenším doprajeme v detských izbách veľa hračiek, farieb a často aj pre ne určený nábytok. Nemusíte sa však obzerať iba po lacných plastových kúskoch. Šikovné slovenské ruky pre vás vyrobili originálne taburetky oblečené do háčkovaných zvieratiek. Ak ste o nich ešte nepočuli, zoznámte sa – toto je MAKUKA.

Cesta od hračky k taburetke

Martinka, ktorá stojí za touto značkou, sa najskôr snažila zabaviť svoje neposedné ruky a tak sa vrhla na háčkovanie. Očko po očku sa zdokonaľovala vo výrobe háčkovaných hračiek, ktoré aj dnes nájdete v ponuke jej obchodíka. Skutočný prelom v tvorbe však prišiel s výrobou prvej veselej taburetky pre deti. Drevený základ je oblečený do háčkovaných podsedákov v tvare rôznych zvieratiek. Takéto taburetky vyrába ako jediná na Slovensku a ide je to bravúrne.

Deti ich milujú

A nečudujeme sa im. Podsedáky sú vyrobené z príjemných materiálov a dôraz je kladený aj na ich bezpečnosť. Rodičia nemusia mať strach z malých častí, ktoré by dieťa mohlo prehltnúť. Zvieratká boli vyberané podľa obľúbenosti medzi deťmi, takže nemusia osedlať iba soba či medveďa. Rovnako populárny je aj hroch, žirafa, panda, drak, slon, lev či krava. Farebné prevedenie je veselé, ale vďaka neutrálnym nožičkám zapadne aj do moderného interiéru. Milým detailom sú drobné návleky, ktoré symbolicky imitujú labky zvieraťa. Ku každému zvieratku navyše pribalia zopár tipov, ako môžu rodičia priblížiť dieťaťu konkrétne zvieratko.

Taburetkami to nekončí

Okrem hravých podsedákov a taburetiek ponúka značka MAKUKA aj háčkované koberčeky, ktoré udržia nôžky našich drobcov v teple. Vybrať si môžete aj zo širokej škály háčkovaných hračiek a bábik alebo háčkovaný vankúšik na leňošenie. No a keďže tvorivým žienkam jedna technika nestačí, u MAKUKY nájdete aj kvetinové a šité dekorácie, scrapbookingové fotoalbumy a vianočné i zimné vence. Všetky dielka dýchajú kreativitou autorky a dôraz kladie na precízne spracovanie. Aj tu platí jej obľúbené heslo: kvalita je dôležitejšia ako kvalita.

Viac o značke MAKUKA a jej tvorbe nájdete na jej stránkach: makuka | facebook

ZDIEĽAJ NA: