Mäkké a bezpečné – Výber papučiek pre dievčatko

Dievčenské papuče udržujú nohy v teple, chránia ich pred zašpinením a poskytujú väčšiu stabilitu počas hry. Napriek tomu si niektorí nie sú istí, či sú papuče pre dievčatá nevyhnutné alebo odporúčané. Ak však zvolíte správnu veľkosť a vyberiete si kvalitný pár papučiek, môžu poskytnúť skvelú oporu nôžkam aj vášho drobčeka.

Mäkké a bezpečné – Výber papučiek pre dievčatko

Dievčenské papuče udržujú nohy v teple, chránia ich pred zašpinením a poskytujú väčšiu stabilitu počas hry. Napriek tomu si niektorí nie sú istí, či sú papuče pre dievčatá nevyhnutné alebo odporúčané. Dôvodom tejto neistoty je vývoj svalov a kĺbov dieťaťa na chodidlách, ktorý podľa niektorých lekárov najlepšie podporuje, keď dieťa chodí bosé. Ak však zvolíte správnu veľkosť a vyberiete si kvalitný pár papučiek, môžu poskytnúť skvelú oporu nôžkam aj vášho drobčeka.

Na čo sa ideálne pozerať pri výbere?

Pokiaľ ide o výber medzi bosou nohou, nohou s ponožkami alebo s papučami, veľmi záleží na tom, na akom type povrchu vaše dieťa trávi čas a ako je aktívne. Napríklad, ak váš domov pozostáva hlavne zo studenej dláždenej podlahy, nohy vášho dieťatka zostanú maximálne pohodlné a čisté v dobrých papučiach.

Výber papúč s protišmykovou podrážkou môže pomôcť zabrániť pošmyknutiu a pádom. V ideálnom prípade by mala byť podošva mäkká a pružná; to mu umožňuje správne sedieť na nohe vášho dieťaťa a pomáha podporovať jeho vývoj. Keď sa deti hrajú, ich nohy sa často začínajú potiť – preto by ste si mali vybrať papuče, ktoré sú vyrobené z priedušných materiálov, ako je bavlna alebo vlna.

Skvelou voľbou sú aj papučky so zapínaním na suchý zips, pretože papučku potom môžete prispôsobiť tak, aby dokonale padla na nohu vášho dievčatka. Nakoniec najdôležitejšou súčasťou výberu papúč je výber správnej veľkosti. Prsty by nikdy nemali byť stlačené k sebe a oblasť päty musí poskytovať dobrú oporu.

Ako správne vybrať veľkosť?

Vedeli ste, že 9 z 10 detí nosí papuče, ktoré sú im malé? Vyplynulo to zo štúdie uskutočnenej na Lekárskej univerzite vo Viedni, počas ktorej sa skúmalo vhodnosť pouličnej obuvi a papúč 858 detí. Keď dieťa nosí topánky, ktoré sú buď príliš malé alebo príliš veľké, môže to spôsobiť prípadné nesprávne postavenie chodidiel alebo poškodenie držania tela.

Pri kúpe detských topánok alebo papúč sa teda uistite, že topánka je o 10 až 15 milimetrov dlhšia ako samotná noha – tak budete mať istotu, že prsty budú mať dostatok priestoru na pohyb. Pri výbere správnej veľkosti topánok pre dospelých je „test palcom“ zvyčajne bezpečnou metódou na zistenie, či je v topánke dostatok miesta alebo nie. Pri tlaku na prednú časť topánky však deti reflexne stiahnu prsty na nohách; takže existujú aj iné, lepšie spôsoby, ako zistiť, či pár detských topánok alebo papučiek správne sedí:

Vytvorte šablónu

Na túto metódu potrebujete len kúsok kartónu alebo papiera, ceruzku a nožnice. Vaše dieťa by malo stáť na papieri oboma nohami. Potom obkreslite každú nohu ceruzkou. Nájdite „najdlhší“ bod chodidla – zvyčajne palec na nohe – a pridajte 15 milimetrov. Potom vystrihnite obrys topánky. Umiestnite túto šablónu do páru topánok, ktoré zvažujete kúpiť; ak sa papier zmestí bez krčenia, našli ste správnu veľkosť. Ak sa papier pohybuje alebo sa musí ohýbať, aby sa zmestil, znamená to, že topánka je príliš veľká alebo príliš malá.

Vyberateľné vložky

Majú detské topánky alebo papuče, o ktorých uvažujete, vyberateľné vložky? Perfektné. Stačí vybrať vložku a nechať dieťa postaviť sa na ňu. Potom sa pozrite na prsty, aby ste zistili, či majú okolo prstov okolo 15 milimetrov priestoru – je to rýchly a jednoduchý spôsob, ako zistiť, či je topánka príliš veľká alebo príliš malá.

Farba

Nezabúdajte na to, že stále kupujete dievčenské papuče. Mali by byť teda dostatočne farebné a roztomilé, aby sa páčili aj vášmu malému dievčatku.

 

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov